Кременчуцька газета
Джерело погодних даних: місяць погода Кременчук
Четверг, 4 Червня 2026

Ви є тут

Коли бажання сісти за мопед випереджає готовність до дороги: ситуація в Козельщині

15 січня 2026 15:20
Перегляди: ...
Коли бажання сісти за мопед випереджає готовність до дороги: ситуація в Козельщині

Судова справа.

Козельщинський районний суд Полтавської області розглянув адміністративну справу щодо жінки, яку притягували до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Як встановив суд, 6 грудня 2025 року неповнолітній син жінки, якому на той момент було 14 років, керував мопедом «Спарк», не маючи посвідчення водія відповідної категорії. Крім того, хлопець порушив правила дорожнього руху, зупинивши транспортний засіб на зупинці громадського транспорту. За ці дії на нього було складено адмінматеріали за ч. 2 ст. 122 КУпАП.

У зв’язку з цим до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 184 КУпАП притягнули матір підлітка — за ухилення від обов’язків щодо виховання дитини.

У судовому засіданні жінка повністю визнала свою вину, не заперечувала викладених у протоколі обставин та попросила суворо її не карати. Вона пояснила, що офіційно не працює, самостійно виховує малолітнього сина, бере активну участь у його житті та намагається підготувати його до дорослого життя.

Дослідивши матеріали справи, суд нагадав норми Сімейного кодексу та законів про охорону дитинства, які покладають на батьків відповідальність за виховання, розвиток і поведінку дітей, зокрема й за дотримання ними закону.

Разом із тим суд врахував, що жінка раніше до адміністративної відповідальності за цією статтею не притягувалася, правопорушення було вчинене вперше, а негативних наслідків дії неповнолітнього не спричинили.

У результаті суддя вирішив звільнити жінку від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, та закрив провадження у справі.

Постанову можна оскаржити до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

 

 

Марина Соловей


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/@Кременчуцькагазета
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Читайте Кременчуцьку газету в Google News - натисніть Підписатися
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися