Кременчуцька газета
Джерело погодних даних: місяць погода Кременчук
Середа, 19 Серпня 2026

Ви є тут

Пляшка у відрі та 0,2 грама психотропів: фінал однієї вечірньої прогулянки біля «Адміралу»

16 червня 2026 12:00
Перегляди: ...
Пляшка у відрі та 0,2 грама психотропів: фінал однієї вечірньої прогулянки біля «Адміралу»

Судова справа.

У Кременчуці завершився розгляд справи щодо місцевого жителя, якого обвинувачували в незаконному придбанні та зберіганні особливо небезпечної психотропної речовини без мети збуту (частина 1 статті 309 Кримінального кодексу України). Чоловік є одруженим, має на утриманні неповнолітню доньку та раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.

Згідно з матеріалами кримінального провадження, подія відбулася 2 квітня 2024 року. Увечері чоловік перебував неподалік бази відпочинку «Адмірал» у селі Кривуші Кременчуцького району, де придбав два зіп-пакети з кристалічною речовиною білого кольору.

Замість спеціальної схованки громадянин помістив пакети в порожню пластикову пляшку ємністю 0,25 літра, яку поклав у пластикове відро і носив із собою.

Того ж вечора, у період з 21:40 до 22:20, під час огляду території поблизу будинку №1 на вулиці Небесної Сотні в Кременчуці співробітники поліції виявили та вилучили у чоловіка зазначене відро з пляшкою. Експертиза підтвердила, що знайдена кристалічна речовина містить у своєму складі «PVP» — особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено. Загальна маса сухої речовини в обох пакетах становила 0,20518 грама.

Під час розгляду справи чоловік повністю визнав свою провину в скоєнні кримінального проступку, підтвердив усі наведені слідством обставини та щиро розкаявся. Зважаючи на те, що жоден з учасників процесу не оспорював фактичні обставини події, розгляд справи відбувся за спрощеною процедурою (відповідно до частини 3 статті 349 КПК України) — без детального дослідження всіх наявних доказів.

При обранні міри покарання було враховано:

  • Ступінь тяжкості правопорушення (відноситься до категорії кримінальних проступків).

  • Позитивну характеристику особи за місцем проживання.

  • Наявність на утриманні неповнолітньої дитини.

  • Повне визнання вини як пом'якшувальну обставину.

Обтяжуючих обставин під час досудового розслідування та розгляду справи встановлено не було.

За вчинення кримінального проступку чоловіку призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень.

Окрім цього, з громадянина стягнули на користь держави 2271,84 гривні процесуальних витрат, пов'язаних із залученням експертів для проведення хімічного дослідження.

Долю речових доказів вирішено таким чином:

  • Два зіп-пакети з психотропною речовиною «PVP» загальною масою понад 0,2 грама — знищити.

  • CD-R диск із відеозаписом із нагрудних камер патрульних поліцейських Кременчука — залишити на зберіганні в матеріалах справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом 30 днів з моменту його проголошення.

 

Марина Соловей 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/@Кременчуцькагазета
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Читайте Кременчуцьку газету в Google News - натисніть Підписатися
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися