
Пропозицію винесла депутат Оксана Піддубна.
Сьогодні на сесії Кременчуцької міськради депутат Оксана Піддубна зачитала свій інформаційний запит стосовно ситуації з встановленням газових лічильників кременчужанам.
«На одній із сесій Кременчуцької міської ради обговорювався проект рішення щодо встановлення індивідуальних лічильників природного газу для кременчужан на умовах співфінансування, тобто вартість лічильника природного газу сплачується рівними частинами ПАТ «Кременчукгаз», місцевим бюджетом та споживачем з обов’язковою умовою - погодженням всіх мешканців сплатити свою частку вартості лічильника природного газу. Щасливчиками, яких начебто планувалось забезпечити індивідуальними лічильниками, мали стати мешканці трьох багатоквартирних будинків у нашому місті.
Але далі розмови та «дешевого піару» на проблемах мешканців це не пішло. На офіційному сайті Кременчуцької міської ради відсутнє рішення про так званий «пілотний проект», у зв’язку з чим і на моє звернення він наданий не був.
Звертаю увагу, що ще 30.03.2016 Кременчуцькою міською радою було прийнято рішення, відповідно до п. 2 якого, виконавчий комітет Кременчуцької міської ради спільно з ПАТ «Кременчукгаз» до 01.05.2016 мав надати пропозиції щодо безкоштовного встановлення мешканцям багатоповерхових будинків лічильників газу в квартирах, в яких газ використовується тільки для пригодовування їжі.
Відповідно до положень Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» побутові споживачі природного газу, які використовують його для приготування їжі – мають бути забезпечені лічильниками газу до 01 січня 2018 року.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» у разі не встановлення населенню у строк до 01.01.2018 лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.
Незважаючи на численні рішення судів, а також десятки справ, які ще перебувають на розгляді в судах, по визнанню незаконними дій ПАТ «Кременчукгаз», останні все одно намагаються встановлювати загальнобудинкові лічильники природного газу.
То ж відсутні гарантії і того, що не відбудеться припинення розподілу природного газу для населення ПАТ «Кременчукгаз» з 01.01.2018»,- повідомила О.Піддубна.
Враховуючи вищевикладене, вона просить невідкладно (до 30.06.2017):
- організувати проведення спільного засідання депутатів Кременчуцької міської ради, міського голови Кременчука, керівництва ПАТ «Кременчукгаз», на якому вирішити питання по облаштуванню газовим підприємством осель мешканців міста індивідуальними приладами обліку природного газу;
- проінформувати мешканців будинків, які беруть участь у пілотному проекті, про умови та строки його реалізації;
- розробити та прийняти заходи по недопущенню припинення розподілу природного газу мешканцям Кременчука, відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»;
- юридичному управлінню виконавчого комітету Кременчуцької міської ради надати інформацію з приводу кількості позовних заяв, підготовлених управлінням, для захисту інтересів мешканців Кременчука у спорах з ПАТ «Кременчукгаз» на виконання доручення міського голови.
Депутати даний запит О.Піддубної не підтримали, тому що «фіолетова» більшість голосувала проти.
«Кременчуггаз» начинает ставить бесплатные индивидуальные газовые счётчики в многоэтажках.
До конца августа первые 71 кременчугский инвалид будет со счетчиками на газ.
Раніше депутати довго обговорювали питання про встановлення індивідуальних газових лічильників людям, які обмежені в коштах, однак не могли прийти до загальної категорії таких городян.
Проблема виникла через те, що «Кременчукгаз» став масово встановлювати загальнобудинкові лічильники, хоча раніше обіцяли індивідуальні. Мешканці протестують, бо не згодні з зрівнялівкою, коли при особистому мінімальному споживанні доведеться платити «за того хлопця».
Олег Булашев




































































