
Фоторепортаж.
Другий і найголовніший із трьох Спасів – Яблучний – відзначається сьогодні, 19 серпня.
Спас, також Свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Свято Преображення Господнього, Преображення, Свято Спаса, Другий Спас, Великий Спас — народно-християнське свято.
Свято Преображення відзначається Східною Церквою з IV століття і є одним із найбільших, після Великодня, дванадесятих свят. Припадає на Успінський піст або Спасівку, проте цього дня дозволяється споживати рибу, олію та вино.
Зі Спасом, який символізує завершення основних хліборобських жнив, збігається і початок храмових свят.
Традиційно в цей день віряни йдуть у церкву та несуть з собою кошики з фруктами, щоб їх освятити.
Обов'язково до храму несуть яблука, але не лише їх. Також до кошика кладуть інші сезонні смаколики: виноград, сливи, груші, персики, різноманітні овочі, хрін, сіль, хліб, мед. А ще можна взяти покласти квіти та хлібні колоски. А ось нести до церкви у цей день м'ясні страви чи алкоголь не можна. Також не варто класти до кошика гроші чи інші матеріальні цінності для освячення.
Кременчужани також долучилися до освячення. Як це відбувалося у Свято-Миколаївському кафедральному соборі, що по вул. 29 вересня, 16/4, роздивлялася Кременчуцька газета.
Нагадаємо, Яблучний спас 19 серпня: українські традиції та прикмети великого свята
Маковія: що у кошиках кременчужан та як пройшло освячення
Тетяна Красельникова
Фото Анни Васенко












































































