Кременчуцька газета
Джерело погодних даних: місяць погода Кременчук
Неділя, 23 Серпня 2026

Ви є тут

Кременчужанина оштрафували, бо не виявив бажання сходити в туалет

21 грудня 2023 07:30
Перегляди: ...

Судова справа.

14 грудня Автозаводський райсуд Кременчука провів розгляд протоколу та інших матеріалів по справі №524/8032/23, в який містянина притягли до відповідальності за ч. 1 т. 130 КУпАП (керування авто у стані сп’яніння).

15 жовтня цього року ВАЗ чоловіка зупинили правоохоронці за підозрою у керуванні авто під дією наркотиків. Він відмовився від проходження огляду на стан сп’яніння.

Але в залі суду чоловік не визнав свою вину та пояснив, що того дня зустрівся зі своїм товаришем та поїхав разом з ним пити каву. В цей час побачив, як неподалік зупинився автомобіль поліції.

Коли товариші допили каву, то сіли в авто та поїхали, а правоохоронці рушили за ними. Через деякий час ВАЗ зупинили та сказали, що є орієнтування на його авто. Також повідомили про наявність у водія ознак наркотичного сп’яніння.

Чоловік погодився проїхати до нарколога, і згодом отримав від нього ємність для аналізу сечі. За словами чоловіка, він не зміг сходити в туалет, тому просив у лікаря, щоб у нього взяли інші аналізи, втім почув відмову.

«Також зазначив, що раніше притягався до адміністративної відповідальності за ст.. 130 КУпАП і був позбавлений права керування на 1 рік, яке поновив після відбуття стягнення. Після цього на нього близько 3-х разів складали протоколи за відмову від проходження огляду на стан сп`яніння. Вважає, що працівники поліції мають до нього упереджене ставлення, оскільки лише інспектор Гирман В.Я. не менше трьох разів зупиняв його автомобіль», - вказали в реєстрі судових рішень.

Правоохоронець, якого допитали як свідка, пояснив суду, що того дня отримав на планшет орієнтування на ВАЗ 21213. Згодом цей транспортний засіб зупинили, а у водія виявили ознаки наркотичного сп’яніння.  У мед закладі чоловік ухилявся від проходження огляду, зокрема після отримання ємності для здачі сечі він сів на лавку біля кабінету та просто просидів три години.

Правоохоронець додав, що цього самого водія неодноразово доставляли до медзакладу для здавання аналізів на стан наркосп’яніння, але він жодного разу не здавав біологічні зразки. Цей самий поліцейський особисто приїздив разом з цим же водієм до лікарні приблизно п’ять разів.

Суд вважав безпідставним твердження водія про те, що він не відмовлявся від огляду на стан наркосп’яніння. Адже на записі правоохоронців побачили, що чоловік тривалий час був у лікарні, але не вчиняв жодних дій, які свідчили б про бажання здати сечу.

Також суддя зазначив, що жодна норма чинного законодавства не містить норми, яка б зобов’язувала нарколога брати інші аналізи.

Водія визнали винним у відмові від проходження огляду на стан сп’яніння та оштрафували його на 17 000 грн. Також чоловіка позбавили права керувати авто на один рік. Також він має сплатити 536,80 грн судового збору. Постанова ще не набрала законної сили.

Нагадаємо, Чоловіка за кермом кременчуцької маршрутки запідозрили у вживанні наркотиків, але суд закрив справу.

 

 

Артем Кузьменко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/@Кременчуцькагазета
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Читайте Кременчуцьку газету в Google News - натисніть Підписатися
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися