Кременчуцька газета
Джерело погодних даних: місяць погода Кременчук
П'ятниця, 21 Серпня 2026

Ви є тут

ГРВІ на Полтавщині: віруси «тиснуть на гальма», але прощатися не поспішають

3 березня 2026 16:40
Перегляди: ...

Епідемічна ситуація на Полтавщині.

Станом на початок березня 2026 року на Полтавщині спостерігається позитивна динаміка щодо поширення гострих респіраторних інфекцій.

За даними моніторингу на 9-му тижні року кількість захворілих склала 8023 особи, що на 9% менше порівняно з попереднім тижнем.

Показник захворюваності зараз становить 585,0 на 100 тисяч населення — це значно нижче, ніж у аналогічний період минулого року. Серед усіх пацієнтів традиційно велику частку складають діти — 4414 випадків (55%), а рівень госпіталізації залишається стабільним і становить близько 2,1% від загальної кількості хворих. Лабораторні дослідження підтверджують циркуляцію аденовірусів, COVID-19 та вірусу грипу типу А, при цьому випадків коронавірусу за тиждень зафіксовано лише сім.

Попри загальне покращення показників, ситуація в окремих громадах залишається напруженою. З

окрема, дуже високий рівень інтенсивності захворюваності фіксується у Нехворощанській, Новоселівській, Лубенській, Градизькій та Новогалещинській громадах.

Важливо зазначити, що за останній тиждень летальних випадків від ГРВІ не зареєстровано, проте загальна статистика з початку епідемічного сезону залишається невтішною: 18 померлих, з яких 15 — від COVID-19 та 3 — від грипу типу А (зокрема одна дитина у Кременчуцькому районі).

Аналіз показує, що всі померлі не мали щеплень проти грипу чи коронавірусу протягом останнього року.

Наразі вакцинальна кампанія охопила лише половину громад області, а загальна кількість щеплених з початку сезону становить менше трьох тисяч осіб, що підкреслює необхідність посилення профілактичних заходів.

 

 

За матеріалами Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/@Кременчуцькагазета
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Читайте Кременчуцьку газету в Google News - натисніть Підписатися
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися