Кременчуцька газета
Джерело погодних даних: місяць погода Кременчук

Ви є тут

Чи поспішають ВПО працевлаштовуватися на Полтавщині і з якими проблемами вони стикаються в пошуках роботи на новому місці проживання

12 червня 2023 13:45
Перегляди: ...

Офіційно.

Сьогодні на нараді в начальника Полтавської облвійськадміністрації Дмитра Луніна з питання про стан працевлаштування внутрішньо переміщених осіб доповідала директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

За її словами, починаючи з 24.02.2022 у Полтавську область прибуло понад 189,3 тисяч внутрішньо переміщених осіб, серед них 100,6 тисяч – є працездатними особами.

За послугами до обласної служби зайнятості звернулося 6,0 тис. внутрішньо переміщених осіб (найбільше з Харківської та Донецької областей), з яких 5,0 тис. осіб отримали статус безробітного.

«Державною службою зайнятості пропонується ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні переселенців на новому місці, зокрема:

послуги з працевлаштування – з 24.02.2022 за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 1851 внутрішньо переміщену особу, в тому числі 163 особи залучено до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру та 551 особу – до суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту „Армія відновлення”;

професійне навчання та надання ваучерів – більшість внутрішньо переміщених осіб мають труднощі в працевлаштуванні на новому місці проживання через те, що наявні вакансії не відповідають їх кваліфікації та професії. Із метою підвищення конкурентоспроможності внутрішньо переміщених осіб 62 особи проходили професійне навчання під замовлення роботодавців області та 12 осіб отримали ваучер на навчання (8 осіб для здобуття нової робітничої професії, а саме: кухар, швачка, кравець, електрогазозварник та 4 особи на підвищення кваліфікації за спеціальностями медсестринство, соціальна робота, психологія та готельно-ресторанна справа);

надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи – у рамках реалізації урядового проєкту єРобота, щодо 43 внутрішньо переміщених осіб прийнято позитивне рішення для надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу на загальну суму понад 10,0 млн грн (найбільше отримувачів мікрогранту в Полтавській та Кременчуцькій територіальних громадах, відповідно 20 та 10 осіб);

надання роботодавцям компенсацій витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО – в ході реалізації урядових програм з компенсації роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб, працевлаштовано 1922 вимушених переселенців»,- заявивла К.Клавдієва.

Вона також відзначила, що починаючи з 24.02.2022 за сприяння Полтавської обласної служби зайнятості отримали роботу 3,8 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Станом на 01.06.2023 в обласній службі зайнятості перебуває 502 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, з них: 63 особи працюють на суспільно корисних роботах, 4 – проходять навчання та 6 – беруть участь у громадських роботах.

Враховуючи той факт, що до центрів зайнятості області звернулася незначна частка внутрішньо переміщених осіб, із метою виявлення осіб з числа внутрішньо переміщених, які мають потребу в сприянні зайнятості, обласною службою зайнятості проведено анкетування працездатних внутрішньо переміщених осіб.

Анкетування проведено в 145 місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб та в сільських територіальних громадах, яким охоплено 5308 внутрішньо переміщених осіб (1688 осіб з місць компактного проживання та 3620 осіб в територіальних громадах).

За результатами проведеного опитування серед типових проблем з якими стикаються внутрішньо переміщені особи в пошуках роботи на новому місці проживання є:

відсутність вакансій за спеціальністю або невідповідність кваліфікації наявним пропозиціям роботи – 29,8% опитаних (948 осіб);

низький рівень заробітної плати, що пропонують роботодавці – 22,8 (727 осіб);

відмова роботодавців у працевлаштуванні через наявний статус внутрішньо переміщеної особи – 7,5% (238 осіб);

пропонування роботодавцями лише некваліфікованої роботи – 6,1% (193 особи);

необхідність догляду за дітьми або членами сім'ї – 11,5% (367 осіб);

навчання за денною формою – 4,5% (143 особи).

Нагадаємо, Скільки підприємств з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України переїхали на Полтавщині і скільки залишилися тут працювати

Релокація бізнесу: 10 підприємств вже переїхали до Кременчуцького району, 4 з них – скористалися програмою релокації

Працевлаштування 1200 безробітних громадян та громадські роботи для 114 осіб: прийнята програма зайнятості населення у Кременчуці

 

 

Олег Булашев

   

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/@Кременчуцькагазета
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Читайте Кременчуцьку газету в Google News - натисніть Підписатися
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися