
Загинуло двоє поросят.
Вчора в селі Степне, Полтавського району, виявили африканську чуму свиней на території дослідного господарства.
Як повідомили в обласному управлінні ДСНС, на території дослідного господарства виявлено загибель двох поросят.
За результатами досліджень, у відібраних зразках патологічного матеріалу виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.
Подію класифіковано як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня, територію господарства оголошено неблагополучною щодо африканської чуми свиней.
Затверджено план-заходів щодо локалізації та ліквідації наслідків НС. Проводяться протиепізоотичні заходи.
Визначено зону захисту (с. Степне Полтавського району) та зону нагляду (с. Коломацьке, с. Давидівка та с. Курилехівка Полтавського району), затверджено план заходів щодо локалізації та ліквідації наслідків НС. Встановлено карантинний пост, проводиться облаштування дезбар’єру при в’їзді та виїзді в господарство, проводиться підготовка місць для спалювання туш тварин. Створено робочі групи для здійснення обліку свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності в межах зони захисту с. Степне.
Нагадаємо, у Недогарках, Кременчуцького району, знято карантин щодо африканської чуми свиней.
Ветеринари провели розтин і по змінених органах виявили, що тварини загинули від наслідків інфекції. Був відібраний біоматеріал, який відправили до регіональної лабораторії Держспоживслужби – і там підтвердили АЧС. Наступного дня на фермі загинули ще три тварини. Станом на п’ятницю. 2 лютого, у Недогарках (Кременчуцького) району спалили все поголів’я свиней.
Світлана Павленко




























































