
Творчість на благодіснть.
Учора, 21 липня, у ритмі хіп-хопу донатив Кременчук на благодійному концерті ТНМК. Адже на літній сцені у Придніпровському парку відбувся виступ відомого українського гурту «Танок на майдані Конго», що виконує музику в стилях репкор, хіп-хоп, рок та фанк.
Перед виступом гурт відвідав Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни.

(фото Кирила Воронцова)
А ще музиканти провели прес-конференцію для місцевих ЗМІ.

Тож солісти гурту гурту Олександр Сидоренко (Фоззі) та Олег Михайлюта (Фагот) розповіли про благодійну діяльність ТНМК, про учасників - захисників із гурту, підрозділам яких допомагають, а також про те, за що варто боротися
У 2017 році ви мали в нашому місті виступати з симфонічним оркестром, але через технічні причини тоді концерт не відбувся. Чи були якісь проблеми або ще якісь цікаві історії, пов’язані з вашим приїздом до нашого міста цього разу?
Фагот: Весь наш теперішній благодійний тур – це одна велика цікава історія, котра почалась не тому, що ми так захотіли. У нас в гурті є військові, їх частинам дуже багато чого треба. Держава не впорається, ми розуміємо. І ми беремо на себе функції держави, не тільки ми. Так мільйони українців зараз роблять. І саме тому фронт тримається, тому що ми не найомниками якимось відбиваємось від ворога, аце народна війна.

Розкажіть, про мету вашого благодійного тур.
Фагот: Мета наша одна – перемога. І все, і кожен вкладається як може. Якщо нашому гітаристу під Бахмут треба машину, ми включимося і в нього буде машина, тому що вона йому треба. І нам треба, щоб він живий повернувся і його побратими. І так само, якщо йому треба антидронна пушка, вона мутиться, вона купується, або знаходяться люди, які допомагають. Багато чого треба: дрони, тепліки, аптечки тактичні.
Фоззі: Ми їздили з цими вуличними концертами Європою, десь в районі 15 країн ми проїхали і десь понад 80 було концертів. Щоразу ми збирали адресно для частин: наш бас-гітарист в Нацгвардії, гітарист в ЗСУ і ще «Добробат» Фагота. Ми збирали для них, починали з автомобілів, потім багато чого було: евакуаційні баггі, фура для харківського ДСНС, ми купляли їм мікроавтобуси для військових частин. Також ми збирали для тактичної медицини фонду «Згуртовані» (я є одним з його засновників, ми займаємося тактичними аптечками і наплічниками). В цьому турі в нас є генеральна задача – це зібрати на 50 дронів- камікадзе на Вугладар для 68-ї бригади. Також зібрати на дрони мавіки для частини нашого гітариста Яріка, їм потрібні мавіки. І для частини Нацгвардії, для бас- гітаріста: ми постійно забезпечуємо їхній тренувальний комплекс учбовими гранатами, димовими шашками. І четвертий напрямок – тактична медицина. Ми не знаємо, скільки буде концертів, оскільки в нас військові і зараз важко мати якийсь горизонт планування. Тому ми знаємо розклад на цей тиждень - у нас 5 концертів зараз, це другий з них цього тижня. Уявляємо собі вже більш-менш детально наступний тиждень. І плануємо за два тижні. Чи вийде в нас зібрати кошти, сподіваємось, що так - раніше виходило. Ми розуміємо, що донати падають, оскільки втомлюються і економіка, і люди. Але ми візьмемо кількістю, спробуємо хоча б...

Як вам наразі вдається збиратися на репетиції?
Фоззі: А ми зараз не репетируємо...
Фагот: У нас в консерваторії завжди говорили: «Репетирує той, хто не вміє грати».
Фоззі: Ми коли вперше виїздили за кордон, це був концерт в Парижі в червні минулого року. Нам бас-гітариста з Нацгвардії дали за годину до того, як в нас був крайній термін, чи встигнемо ми через кордон проскочити і в Будапешт на літак. Ми не знали, ми будемо грати з бас-гітарою чи без бас-гітари. Тобто, це важке питання, і вчергове хочеться подякувати тим, хто йде нам на зустріч, розуміючи, що ця справа теж важлива.
А які за час благодійного туру були найцікавіші лоти і що випро дали найдорожче?
Фоззі: Це не вгадаєш. Мій улюблений аукціон був у місті Кельн, де я продав два вініла: один за 1 тис 800 євро, другий – за 1 тис 700 євро. Ми так вчора в Полтаві деякі лоти лишили на Кременчук...
Були там концерти, коли люди купляли укулелі за 60 тисяч гривень в Кракові на площі і віддавав той чувак просто, хто з дітей хоче навчитися грати на укулелі... Ми жартували, що гратиме нам на похороні путіна.
Фагот: «Хлопчик, навчись і обіцяй, що ти нам покажеш через рік, що ти вмієш»...
Люди включаються. Деякі, пам'ятаю, айтішники просто захотіли посидіти пару годин в нас в студії і заплатили більше 100 тисяч гривень. Просто, знаєш, тут сам формат лота, він вже стає другорядний. Люди розуміють, що вони хочуть якісь гроші, мають якісь гроші, щоб допомогти війську - і оце головне. А що стоїть вже під цим лотом: рюмки від гільз, або просто час, проведений в студії - то вже стає другорядним. Головне - бажання перемоги.

Ваші роботи «Дивись, куди ідеш!», «Історія України за 5 хвилин» та інші – це те, що діти знають на пам'ять. Чи є у вас плани щодо такого контенту?
Фагот: Ми працюємо постійно над цим. Нам вже цікаво стало, тому що ми усвідомлюємо, що за сьогоднішніх людей боротися з точки зору українізації або українського бачення майбутнього, воно вже немає сенсу. Боротися за дітей, це буде майбутнє. І тому ми включаємося і робимо якісь речі освітні. Дай Боже, прийде час, всі все побачать. Працюємо і не зупиняємось. Буде ще, побачите скоро.
Повне інтерв’ю дивіться у відео
Нагадаємо, У ритмі хіп-хопу донатив Кременчук на благодійному концерті ТНМК
Тетяна Красельникова
Відео Віктора Гриценка











































































