Кременчуцька газета
Неділя, 3 Березня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

"Війна - це щось страшне, що заважає нашому суспільству розвиватись" - недитяча розмова із кременчуцькими дітьми, які допомагають ЗСУ

5 грудня 2023

Добрі справи.

Сьогодні, у Міжнародний день волонтера, у Кременчуцькій районній військовій адміністрації привітали юних волонтерів. Грамоти й солодощі начальник Кременчуцької військової адміністрації Олег Лєднік вручив двом учням ліцею №25 Вероніці Кліпаченко і Дмитру Капіносу.

Журналістка Кременчуцької газети поспілкувалась з юними кременчужанами, які долучилися до великої справи - допомоги Збройним силам України.

- Я займаюсь бісероплетінням, а прикраси, які виготовляю, продаємо. Виручені гроші передаємо нашій армії на медицину. Почала влітку 2022 року і зараз продовжую цю справу. Спочатку я прийшла до брата в гості, й нам було нудно, тож ми вирішили зайнятися якимось рукоділлям. Пізніше у нас виникла ідея, що можна продати ці прикраси, а отримані гроші передати нашому дядьку, який служить у Збройних силах України, - розповіла семикласниця Вероніка.

Згодом до неї долучився однокласник Дмитро. Хлопець говорить, що браслети не вміє плести, а ось продавати готові вироби допомагає. 

- Ну, сидів я собі вдома, і Вероніка мені зателефонувала і поцікавилась, чи не хочу я піти з нею попродавати браслетики? Я погодився. Мені сподобалось і так і почали ми ходити разом, - слова Дмитра.

Що говорять люди, коли купують браслети?

- Кажуть, що ми робимо велику справу, що ми допомагаємо нашій армії, робимо вклад в нашу Перемогу. 

Ви передаєте кошти волонтерам, чи перераховуєте в інший спосіб?

- Христині Смірновій передамо. Цього літа близько 10 тисяч зібрали. Не будемо зупинятися.

 Де ви черпаєте ідеї для тих браслетів, чи для інших поробок?

- Іноді це само приходить, коли є натхнення, а іноді десь побачила якусь цікаву ідею, захотіла повторити, і вирішила сплести такий самий браслетик. І так з'являються різні дизайни, різні схеми.

Що для вас означає війна?

- Війна - це щось страшне, що заважає нашому суспільству розвиватись. Це щось, що ні до чого не призведе. Із цим треба закінчувати, адже нічого гарного з цього не вийде (говорить Вероніка).

- Багато ракет літає. Страшно, коли там... щось вибухає, як, наприклад, колись "Амстор" (говорить Дмитро).

Ви знайомі особисто, чи на фотографіях бачили тих, для кого збираєте кошти?

- Бачили. Так, спочатку це моєму дядьку було. Ми йому так закупили намет, туди речі до намету, їжу, теплі речі. І він все це нам показував. А пізніше ліки для наших захисників та захисниць за наші гроші купували. Всі звіти надсилає нам Христина Смірнова. І вже все це виставляємо в соцмережі, щоб показати, що ми дійсно передаємо ці кошти.

Що б ви хотіли сказати дорослим?

- Не зупиняйтесь, донатьте нашим захисникам, просто допомагайте нашій армії, як можете. 

 

Світлана Павленко

Відео Микити Ліцкевича

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися