Кременчуцька газета
Вівторок, 12 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Знайшла спільну мову з єнотом, вилікувала білку та сама має сімох домашніх улюбленців: яка вона - найкращий ветеринар Кременчука

17 листопада 2023

Про нові хвороби тварин, найпоширеніші захворювання та все-таки клопіт чи щастя - тримати домашнього улюбленця.

Нещодавно завершилося народне голосування за звання Кращого ветеринара від «Кременчуцької газети» у рамках конкурсу «Вибираємо найкращих». За підсумками голосування, перемогу здобула лікарка-ветеринарка веткабінету «Вет плюс Кременчук», що знаходиться на вулиці Шевченка - Анастасія Бабінова. Редакція нашої газети привітала лікарку з таким почесним народним званням врученням диплому та квітів, адже дана перемога свідчить про довіру та визнання її професійності як лікаря ветеринарної медицини.

- Пані Анастасія, ми підготували вам декілька питань, що стосуються ветмедицини. Але, у першу чергу, розкажіть, яка у Вас освіта і скільки років ви працюєте ветеринарним лікарем у нашому місті?

- У мене вища освіта, я магістр, закінчила Полтавську аграрну академію, працюю з 2018 року лікарем ветеринарної медицини. З 2015-го стала асистентом лікаря, а незабаром і лікарем.

- Тобто, саме практичного стажу у вас 5 років?

- Так.

- За вашими спостереженнями, з якими проблемами своїх домашніх улюбленців найчастіше звертаються містяни? І, можливо, є певні найпоширеніші хвороби на сьогодні серед домашніх тваринок?

- Серед домашніх найчастіше хворіють як коти, так і собаки. У них різні захворювання, частіше це інфекційні, або вірусні інфекційні захворювання. Якщо собачки, котики – то найчастіше це отруєння та алергії на шкірні захворювання.

- Алергії в тварин зараз на що саме?

_ У літній період часу алергії часто на пилок, амброзії, також харчові алергії по харчуванню тваринки. Як правило, господарі не можуть правильно підібрати корм і тварина страждає. І на бліх також є алергія. Тобто, багато факторів провокують такі захворювання, але їх можна одразу усувати.

- А як часто ви радите приводити своїх улюбленців до ветлікаря на огляди?

- Десь один раз в квартал. Якщо все добре у тваринки, або у кота чи собачки, то раз у три місяці можна приводити її на огляд. Ну і планові вакцинації один раз на рік. Це по графіку.

- Яка загальна кількість тварин, яких ви ведете упродовж багатьох років?

- Чесно? Не знаю навіть скільки. Ну приблизно, постійних моїх пацієнтів, мабуть, собак - котиків 30-40. Це ті, які постійні. А новеньких, чесно, не рахую.

- Ви указуєте, що зараз хворіють переважно на інфекційні хвороби. Останнім часом серед людей фіксували різні нові ГРВІ, грип і коронавірус. Вони відображаються на тваринах?

- Ні. Ніяк вони не відображаються. Коти, собаки і люди - хворіють зовсім на різні захворювання. Або якщо людина підхопила ковід, собака або котик не захворіє на ковід. Це все міф. Деякі приходять і кажуть, що у мене COVID-19 був, значить, у мого котика також ковід. Проте це не вірно.

- І вони не є переносниками таких хвороб?

- Вони є переносниками паразитарних хвороб. Наприклад, блохи, глисти і т.д. А інфекційних – ні. Людина від котика не заразиться інфекційним захворюванням. Або навпаки. Такого немає.

- А, можливо, є зараз у тварин такі ж самі паралельні захворювання, як і нові, які з останніми роками прийшли?

- Не зустрічала, чесно. На щастя, якихось нових захворювань не було.

- А операційні хірургічні втручання ви проводите тут?

- Я тільки терапевт. Я можу, якщо щось екстрене, когось зашити. Якщо рани, то без питань це все зробимо. А по хірургії я направляю до Миколая Костянтиновича Любомирського. Він також брав участь у вашому конкурсі.

- Пригадайте найнезвичніші звернення до Вас.

- Як звичайно, бувають котики, любителі, як кажуть, щось з'їсти. Пробки, голки - це звичайне явище. Шприци, шнурки.

- І як таке дістаєте?

-  Хірургічним методом, а перед цим робиться діагностична процедура. І вилучаються всі ці інорідні предмети. З собаки.... щоб таке щось незвичне було. Ну, був... ошийник цілий, песик з'їв. Прямо на рентгені було чітко помітно. Повністю ошийник. Але я не скажу, що це прямо щось незвичне. А так наче все звичайне. І всьому вчасно можливо дати раду.

- І все вищеперераховане ви дістаєте?

- Ні, ні, я направляю. Як, наприклад, по терапії я це все приймаю, лікую тут пацієнтів своїх. А що стосується хірургії, то я направляю до зооветцентру, до Миколи Костянтиновича.

- Можливо, до вас приводили якусь екзотичну тваринку?

- Ні екзотику, чесно, не приймаю ніяку, бо я її, побоююсь трошки. Щоб у ній розбиратися - потрібний досвід. Але були такі тваринки: білки, ховрашки. Єнота колись проводили на прийом. Ну, свині, корови — це звичне явище. Ну, вони не проводять, я на виклики їздила. Ну, так, ну, ховрашки — це теж не дивно, адже, ховрашки — це звичайна тваринка.  Як і білка. Так, якось люди знайшли білку у нас, по-моєму, в парку, і в неї там чи лапка була зламана, не пам'ятаю точно, але пригадую, що  лікували. Був і єнот. Просто люди завели собі єнота, а він зимою ходив у сплячку. То вони скаржилися що єнот не ходив у туалет довгий час, привели його з такою проблемою. Тож ми діагностували.

- І який діагноз Ви йому поставили? Чи ви його взялись якимось чином будити?

- По єноту — ні, просто в нього організм автоматом пішов у сплячку. А я назначила йому пробіотики, а от по харчуванню особливо нічого не міняла. 

 - А особисто у вас є домашні улюбленці?

- Так, в мене чотири собаки, дві кішки і хвилястий папуга.

- Ух ти! Яких вони порід?

- У мене два дворових підібраних песики, один з прихистку, другий з вулиці. Кішки також підібрані.  Третій собачка — бігль - моя візитна картка, як то кажуть, і німецька вівчарка.Ну, і папуга - Толік, звичайний. 

- Як ви за ними встигаєте доглядати?

 У мене на господарстві кішка, папуга  і собака — вони не проблемні. Зранку погодували, ввечері погодували -  все по графіку. А три собаки і друга кішечка - перебувають у моєї бабусі. Тобто, вони числяться на мені, але у мене є бабуся з дідом, які мені допомагають. 

- Як ви вважаєте, чому саме Вас обрали найкращим ветеринаром Кременчука?

-  Народний ветеринар Кременчука — це може, дещо голосно звучить. Але, можливо, просто по опитуванню, може у мене клієнти більш у соцмережах сидять, імовірно, так вийшло?  Я сама трохи здивована. Мені багато хто скидав посилання на голосування. То було дуже приємно побачити, що я потрапила в цей список. 

- Чи є переваги, щоб громадяни тримали домашніх улюбленців і які мінуси? І що ви вважаєте все-таки переважає?

- Ну, мінусів тримання домашніх тварин я не бачу, адже я люблю котів і собак. І все-таки рекомендую, щоб у всіх були якісь тваринки. Адже якось з ними і тепліше вдома, і затишніше, і вони навіть підтримають вас своєю присутністю у тяжку хвилину. В міру, звісно, не по 30 штук. Але і звісно ж, щоб менше бездомних тваринок у нас було, то вони б і менше, мабуть, хворіли б. А клопоту з ними не так і багато! Тобто, я рекомендую всім заводити тварин, навіть для підвищення стресостійкості.  Адже час, який ви проводите з собаками, з тими ж котиками - значно веселіше. І нехай ваші домашні улюбленці якомога менше хворіють!

Нагадаємо, Хто отримав звання найкращого ветеринара Кременчука

 

Ліна Романченко

Фото Микити Ліцкевича

Відео Єгора Мовчана

 

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися