Кременчуцька газета
Неділя, 13 Жовтня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Хто заробляє найбільше: рейтинг зарплат директорів кременчуцьких комунальних лікарень

19 серпня 2024

За І півріччя розбіжність сум виплат коливалась від 300 до 100 тис грн.

Частина медиків Кременчука пішла на війну, що збільшило навантаження на тих, хто залишився. Разом з тим, місто прийняло багато переселенців, яким також надається необхідна меддопомога. Крім того, у деяких лікарнях проходять реабілітацію військові. Людям потрібна й психотерапевтична допомога. Тож роботи у медиків міста вистачає.

Тому в процесі роботи велике значення має стиль керівництва, чіткість поставлених завдань, грамотний розподіл коштів, що отримує медзаклад тощо. Все це залежить від очільників лікарень чи поліклінік.

Скільки ж за І півріччя заробили ці керівники комунальних медустанов міста? Ми традиційно шукали відповідь на це питання. Для цього направили запити до лікарень та установ соціальної сфери, а отримавши відповіді, проаналізували, як оплачується праця тих, хто стоїть на сторожі нашого здоров’я та життя. За підсумком склали відповідний рейтинг їхніх зарплат.

Перше місце посіла директорка Першої міської лікарні ім. О. Богаєвського Галина Бородянець. За звітний період вона отримала майже 303 тис 346 грн зарплатні. З місяця в місяць суми її зарплат «стрибали» від 27 тис 295 грн до 65 тис 793 грн.

На другому місці нашого рейтингу опинився колишній директор колишньої КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» Руслан Герман – 279 тис 234 грн. Він працював керівником лікарні до 6 травня. На розмір зарплати вплинула компенсація за відпустку, яку він отримав при звільненні – 115 тис 283 грн. Упродовж звітного періоду його оклад як керівника закладу коливався від 2 тис 412 грн (у травні), до 13 тис 873 грн (у лютому та березні). У квітні Герман отримав 13 тис 873 грн матеріальної допомоги на оздоровлення. У підсумку на цій посаді за І півріччя йому виплатили на руки 213 тис 743 грн.

Окрім цього, він працював лікарем, тож отримував зарплату за сумісництвом. Сума окладу тут була від 3 тис 866 грн (у лютому, березні) до 672 грн (у травні). Загалом за звітний період Герман за сумісництвом поклав до кишені 65 тис 491 грн.

Почесне третє місця дісталося директорці комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» Оксані Корляковій. Саме до цього медзакладу приєднані колишня Четверта та П’ята міські лікарні, стоматологічна поліклініка тощо, а тепер ще додалася й дитяча лікарня.

У січні-червні 2024 року вона поклала до власного гаманця 273 тис 206 грн зарплати.

При цьому, директорка лікарні отримала 254 тис 392 грн як керівниця медзакладу та 18 тис 814 грн, як лікарка–терапевт, яка працює за сумісництвом.
Суми зарплат Корлякової в різні місяці «коливалася»: найменша була у червні (майже 33 тис грн), а найбільша (майже 64 тис) – у квітні.

Далі рейтинг зарплат виглядає наступним чином:

Четверте місце – у директора КНМП «Лікарня Придніпровська» Віктора Скачка–251 тис 943 грн

П’яте місце – у директорки КНМП «Кременчуцька міська лікарня планового лікування» (колишня ЦРЛ) Людмили Мигаль – 245 тис 563 грн

Шосте місце – у директора КНМП «Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня» Радомира Сербіна – 224 тис 273 грн

Сьоме місце – у директорки КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Марії Чорнявської – 220 тис 921 грн

Восьме місце – у директора КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Андрія Мазура – 215 тис 173 грн

Дев’яте місце – у директора КНМП «Правобережна» (в народі Друга міська лікарня) Віктора Севастяна – 214 тис 472 грн

Десяте місце – у директорки КНМП «Міська дитяча стоматологічна поліклініка» Галини Ярини – 188 тис 154 грн

Одинадцяте місце – у директорки КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Наталії Тарасової – 181 тис 233 грн

До цього рейтингу ми традиційно додаємо керівників територіальних центрів, Центру ранньої реабілітації дітей інвалідів, комунальної аптеки та керманича медгалузі Кременчука. Тож, далі місця розподілилися так:

Дванадцяте місце – у керівника Департаменту охорони здоров’я Максима Середи – 142 тис 888 грн

Тринадцяте місце – у керівниці терцентру соціального обслуговування Крюківського району Ольги Миронової – 128 тис 84 грн

Чотирнадцяте місце – у директорки Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Юлії Івакіної – 119 тис 76 грн

П’ятнадцяте місце – у керівниці терцентру соціального обслуговування Автозаводського району Лідії Білаш – 103 тис 836 грн

Останнє місце цього рейтингу вже традиційно у директорки комунального підприємства «Аптека №90» Олени Вишняк. Відповідно до наданої інформації, за пів року вона отримала 99 тис 909 грн зарплатні.

Зазначимо, що не всі вищезгадані керівники були у відпустках та брали матеріальну допомогу. Тому наприкінці року, коли ці кошти будуть виплачені, рейтинг може змінитися.

Якщо порівняти суми зарплат керівників лікарень та соцсфери Кременчука із зарплатою мера міста Віталія Малецького, то побачимо, що у деяких керівників медустанов зарплата за півріччя майже така, як у градоначальника або його заступників за місяць-два.

Наприклад, у травні міський голова Кременчука Віталій Малецький поклав до гаманця 128 тис 631 грн. Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко отримав на руки 113 тис 279 грн. Це 38 мінімальних пенсій! Або в цьому ж місяці віцемерка з питань фінансів Тетяна Неіленко заробила «чистими» 110 тис 616 грн.

Нагадаємо, на скільки поповнилися гаманці директорів комунальних медустанов Кременчука у 2023 році.

На скільки за пів року поважчали гаманці головних медиків Кременчука.

Клим Соколов

Фотоколаж Мікити Ліцкевича

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися