Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Герой тилу: як на Дніпрі рибінспектор з Полтавщини Анатолій Тумановський врятував рибалок. І це не вперше!

20 лютого 2024

Пряма мова.

У кожного свій фронт і кожен на своєму місці, своїми людяними та безстрашними діями, робить свій великий внесок у перемогу життя. Сьогоднішній наш Герой - Анатолій Тумановський, рибінспектор з Полтавщини, який врятував двох рибалок на Дніпрі. Про це раніше писала «Кременчуцька газета», а тепер ми зустрілися з самим чоловіком.

Як з’ясувалося, рибінспектор  Анатолій Тумановський у професії – понад 20 років. І за цей  час йому  доводилося  рятувати не тільки рибу, а й рибалок. Тому, коли він 1 лютого 2024 року почув крики про допомогу, не розгубився. Його помешкання знаходиться на березі річки, і через це чоловік швидко одягнувся у спецодяг і зателефонував товаришу з повідомленням про необхідність порятунку людей.

Він бачив, як люди кричать, просять про допомогу, барахтаються у воді.

«Це вже десь о пів на восьму вечора було… Воно чути десь метрів за 150, за 200 від мене. Просто чули, не бачили. Я передзвонив до свого товариша, кажу: «Бігом лети до мене, бо тонуть люди, треба допомогти». В той час одягся, приїхав товариш із мотузкою, я взяв мотузку, взяли ліхтарики, плішню, і побігли до цих людей. Підбігли туди, побачили, що два чоловіки барахтаються у воді… Я взяв плішню, підійшов ближче, взяв цього ж чоловіка, що був на кризі, за руку, а він цього ж у воді, і витягли його на кригу. Я йому наказав: «Бігом тягни його на берег». А до другого кинули Мотузку. Він вже майже не розмовляв, там долісекунди вже пішли. Чудом він на руку намотав мотузку. Ми його витягли, теж почали тягти на берег, і він сказав, що там ще третій є», - каже Анатолій Тумановський.

Він розповідає, що третього рибалку також витягли з води. Анатолій намагався реанімувати його, робив прямий масаж серця, але врятувати  не вдалося. Говорить, що той затонув ще до їх прибуття.

«Взагалі людина при мінус градусів у повітрі може протриматися у воді не більше 10 хвилин», -  говорить Анатолій Тумановський, який за час своєї роботи рибінспектором врятував сімох рибалок. 

Начальниця Управління держагентства рибного господарства Полтавщини Оксана Кулинич згадує, як в той день її підлеглий рятувальник телефонував ввечері, трошки схвильовано, і розповів, що врятував двох людей.

«Я, відповідно, порадила йому зателефонувати в поліцію і в службу надзвичайних ситуацій, повідомити про дану подію. Йому часто трапляються такі випадки, коли люди просять про допомогу, і, відповідно, він зі своїми громадськими інспекторами негайно реагує на ці події і рятує […] Люди все рівно йдуть на кригу, не дивлячись на те, що лід тонкий. Їх це не зупиняє», - каже О.Кулинич і додає, що поспілкувавшись з керівництвом Держрибагенства, було прийнято рішення, і старшого державного інспектора Анатолія Тумановського буде підвищено до головного державного інспектора Полтавського рибоохоронного патруля. Відповідно, йому підвищать оклад, і нагородять його премією.

Зазначимо, вже цієї зими на водоймах Полтавщини загинуло 5 людей.

Нагадаємо, У Дніпрі на Полтавщині потонула людина, ще двох – врятували.

Використали спосіб, який завадить кременчужанам виходити на кригу.

 

 

Олег Булашев

Відео Олександра Попенка

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися