Кременчуцька газета
Середа, 26 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

"Дуже боялася осуду" - 23-річна кременчужанка Анастасія Джабер видала відвертий роман про кохання двох жінок і планує продовження

23 квітня 2024

Друга частина роману готова на 90%.

У березні цього року 23-річна студентка юридичного факультету Національного університету ім. Ярослава Мудрого Анастасія Джабер випустила перший український лесбійський роман "За волею долі". У книзі відкрито описано пекельні жіночі пристрасті.

За словами самої авторки, роман - суцільне табу: кохання, інтриги, детектив і жорсткий трилер, різниця у віці, гра у підчинення - все в одному пікантному флаконі. Критики пророкують книзі культовий статус у ЛГБТ-спільноті.

Сьогодні кременчуцькі журналісти мали можливість поспілкуватися з авторкою. До речі, Анастасія наша землячка - народилась і виросла в Кременчуці. Тут закінчила гімназію №22 і розпочала навчання в Кременчуцькому національному університеті імені Остроградського.

Чому саме ця тема книги? Взагалі що спонукало писати на тему ЛГБТ-стосунків?

- По-перше, ця ніша не зайнята в Україні, а по-друге, я хочу, щоб суспільство більш толерантно ставилось до цієї спільноти, тому що в Україні ніша не зайнята і дуже багато людей стикається з осудом. Тому я вирішила взяти свої руки, щоб просвітити Україну в цій темі.

Чому така велика прірва у віці між героїнями роману, між ними майже 20 років різниці?

- Я знаю ситуації із життя, що таке дійсно відбувається, тому хотіла показати, що навіть різниця у віці між жінками теж не стає на заваді стосункам.

Чому у романі описують локації Нью-Йорка?

-Тому, що під цю історію дуже ідеальний фон саме Нью-Йорку, інше місто не підійшло б так.

Як би ви охарактеризували свою аудиторію?

- Творча аудиторія, відкрита аудиторія, аудиторія, яка розуміє один одного, толерантне суспільство. Я знаю, що роман дуже добре прийнятий в ЛГБТ-спільноті.

Які перші відгуки на цей роман?

- Перші відгуки були дуже чудові, заохочувальні, люди чекали чогось схожого, тому все дуже позитивно. Мене ж це дуже мотивувало, щоб почати писати другу частину.

Куди спрямуєте кошти від продажу книги?

- У видання другої частини.

А друга частина вже написана?

- Написана на 90 відсотків. Я вважаю, що в цьому році вона точно вийде, тому що дуже багато людей її очікують. Адже у першій частині досить відкрита кінцівка.

Події, які описані в книзі, часом відбуваються в редакції. Ви були десь у редакції, ви бачили специфіку цієї роботи, чи якісь фільми передивлялись?

- Редакція, тому що сама редактор, працювала в цій сфері три роки. Я знаю цю специфіку і змогла досить реалістично це показати.

Під час написання книги ви спілкувалися з представницями ЛГБТ, чи у вас є знайомі, що допомогли детальніше пропрацювати тему?

- Так, у мене є знайомі. Я спілкувалася з людьми з ЛГБТ-спільноти, дуже багато фільмів передивлялася, дуже ознайомлена з цією специфікою, тому досить реалістично могла передати.

Після виходу книги відгуки від представників ЛГБТ-спільноти отримували? Які вони?

- Так, отримувала. Дехто очікував, що це буде якесь "лайтове" кохання, ніжне, але тут більш таке палке кохання. Не всі спочатку зрозуміли.

Молода дівчина і вже письменниця, що має книгу. Це ж про вас.

- Взагалі я почала писати у 2020 році. Спочатку це були наукові статті, наукові роботи. Викладач сказав, що в мене є до цього хист, тому я спробувала спочатку писати якісь роздуми про життя, психологічні теми, викладала в Тік-ток. Людям дуже це сподобалось.А потім, у 2023 році, це був січень, я вирішила спробувати написати роман, чи зможу я, чи не зможу.

Є якісь години для творчості? Чи пишете, коли є вільний час?

- Це дуже насправді хаотично. Взагалі, я пишу вночі, тому що тоді більше цікавих ідей з'являється. Вдень досить багато справ і не та атмосфера, можна сказати. А вночі тебе ніхто не чіпає і більше мотивує щось робити.

Які головні тези, на ваш погляд, має донести до людей ця книга?

- Хочу показати, що різниця в віці між людьми - це нормально. Взагалі тезис, щоб суспільство більш лояльно ставилось до ЛГБТ-спільноти.

Ваші друзі вже придбали книгу?

На моїй пам'яті близько 30 осіб саме кременчужан. Взагалі дуже багато людей зацікавились. Були міжнародні відправки - Франція, Німеччина, Польща, Чехія, Канада навіть була, Італія, Іспанія.

Відомо, що ви ще навчаєтесь на юриста. То в майбутньому Анастасія - це юристка, чи Анастасія - письменниця?

- Я можу сказати, що до випуску книги ще вважала себе юристкою. Але зараз я себе більше вважаю письменницею.

Розкажіть трішки про Анастасію-кременчужанку.

- Анастасія-кременчужанка навчалася у 22 школі, дуже мріяла спочатку бути лікарем, але плани змінилися, і вона вирішила інакше. Хоч навіть у Кременчуці в медичному навчалася. Дуже мріяла займатися музикою. Навіть мій сингл був у серіалі "Київ вдень і вночі". Думала, що музикою буду займатися, але все перегралося, і вступила на юридичний.

Як батьки сприйняли ваш роман на тему ЛГБТ-спільноти?

- Я спочатку боялася його показувати, я вже показала, коли книжка вийшла. Дуже боялася осуду, але вони добре сприйняли. Я дуже вдячна їм за те, що підтримували мене, коли я цього потребувала.

В Україні точиться війна, і зараз за тему війни беруться автори. Чи є у вас в планах написати книгу на цю тему?

- Я не хочу братися за тему війни, багато людей про неї пишуть. Я хочу навпаки відвернути увагу суспільства якимись новими емоціями, щоб суспільство трошки внутрішньо переключилося  на іншу тему.

Де в Кременчуці придбати, подивитися, перечитати вашу книгу? Може, в бібліотеках, чи де ще?

- Саме в Кременчуці можете купити через мене, але якщо ви знаходитесь у Києві або в інших великих містах, я надіслала 15 примірників у великі бібліотеки України. Взагалі Київ, повинні бути в Харкові, Одесі.

Як Вас у соцмережах знайти, щоб люди могли, якщо захочуть, то замовили примірник книги?

- Можете ввести "Анастасія Джабер". У Тік-Ток, Фейсбуці, або Інстаграмі ви мене одразу знайдете.

Що побажаєте кременчужанам?

- Любіть. 

Дякуємо.

 

Олена Ліпошко

Фото, відео Ігоря Борисевича

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися