Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Чи закупилося КАТП-1628 паливом на 100 мільйонів за завищеними цінами: питання розглянуто на робочій групі «Прозорість та підзвітність»

1 березня 2024

Подробиці закупівлі й що вирішили чиновники.

Сьогодні у Полтавській обласній військовій адміністрації засідала робоча група «Прозорість та підзвітність», яка, зокрема, вивчає ціни при проведенні тендерів в громадах та взагалі потребу в тих чи інших закупівлях.

Головував на засіданні перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук.

Під час засідання було розглянуто питання про закупівлю пального на 2024 рік комунальним підприємством "Кременчуцьке комунальне автотранспортне підприємство 1628", відповідно до публікацій в ЗМІ. Сума закупівлі: 100 млн 352 тис. грн.

Ймовірні порушення:

1. Можливо завищена ціна.

2. Тільки один учасник тендеру.

У ЗМІ було оприлюднено, що на відкриті торги прийшов єдиний учасник – ТОВ «Інтер Джак Ойл». Він і став переможцем, як це дозволяє законодавство про публічні закупівлі в умовах воєнного стану.

Пропозиція продавця на 77 тис. гри нижча від очікуваної вартості, яку замовник визначив у сумі 100 млн 352 тис. грн.

Відповідно до підписаного договору від 21.12.2023 року, поставка пального (дизельне паливо – 1 500 тис. л, бензин А95 – 250 тис. л) передбачається 5-6 партіями на місяць протягом 2024 року.

22.02.2024 року було підписано додаткову угоду. У ній прописано, що нові ціни діють з 16 лютого, і не на всю партію товару, а на 60 000 л дизпалива і 10 000 л бензину.

Статутний капітал ТОВ «Інтер Джак Ойл» становить 428 тис. грн, а закупівля – на 100 млн 275 тис. грн.

Під час наради виконувач обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області Алла Рябкова зазначила, що проаналізувала зазначену закупівлю на предмет вартості дизельного пального і бензину.

«Має місце завищення ціни. Компанія «Інтер Джак Ойл», яка буде продавати КАТП продукцію, це наш платник податків, це кременчуцьке підприємство, яке давно працює на ринку нафтопродуктів і давно працює з КАТП. «Інтер Джак Ойл» купляє продукцію у «Укртатнафти» - це підприємство, яке також знаходиться на території Кременчука, яке є виробником зазначеної продукції.

І перше, в мене виникає питання – чому не відбувається закупівля напряму у «Укртатнафти»? Та ціна, по якій купляє «Інтер Джак Ойл» у «Укртатнафти», в обох випадках значно нижча. Наприклад, якщо ми говоримо про дизельне паливо, закупівля в «Укртатнафті» відбувається по 37 гривень, реалізація – вже по 44. Тобто націнка на одному літрі дизельного пального – 7 гривень.

Те ж саме стосується бензину автомобільного А-95.

Зараз у нас буде дискусія. Хочу одразу сказати, що я розумію, що ви закупляєте в літрах, а «Укртатнафта» продає в кілограмах. Я перевела в одну одиницю, якщо рахувати і в літрах, і в кілограмах, назвала ціну у приведених умовах.

Крім того, в минулому періоді КАТП купляло таку продукцію у реалізатора продукції БВС рітейл. І ціна була 37 гривень і на дизель, і на бензин. То для мене не зрозуміло, чому маючи можливість купляти по ціні 37 у БВС, і 37, і 34 у Укртатнафти, з'являється посередник, який значно завищує цю ціну?» - запитала пані Рябкова.

Відповідати на запитання став віцемер Кременчука Іван Москалик.

«Ми також аналізували цю закупівлю так само як аналізуємо всі інші закупівлі нашими комунальними підприємствами.

З приводу «Укртатнафти», то підприємство не працює безпосередньо з виробником. Ми давним-давно вже намагалися, скажімо так, виходити на процедуру закупівлі на торги саме з виробниками, але виробники в цих торгах не приймають участі. Ви про це знаєте.

Цифри, про які ви кажете нам – 37 гривень, мені важко коментувати, тому що ми з задоволенням би купували по цій вартості, якщо б це було дійсно так. Але давайте будемо говорити нормативною мовою.

Тендер відбувся у грудні 2023 року. Комунальне підприємство отримало за попередніми комерційними пропозиціями постачальників ціни, які є потенційно можливі тут, в Кременчуці і в регіоні.

Згідно наказу Міністерства розвитку економіки ми отримали середні рекомендуємі ціни і сформували очікувану вартість закупівлі. Так, коли ми оголосили процедуру закупівлі, середня вартість на сайті Мінфіну, наприклад на 7.12 дизельного палива була 53 гривні 56 копійок. Це я говорю за найбільший показник в цій закупівлі.

Зазначу, що на тендер було виставлено нашим комунальним підприємством дві дуже важливі вимоги. Перша вимога – це відтермінування платежу, тому що це комунальне підприємство, і послуги, якими воно займається, це на сьогодні управління відходами, є економічно необгрунтованими, з економічно необгрунтованим тарифом. Тому в будь-якому випадку відтермінування платежу вони виставляли 180 днів. Це для інформації, так, щоб сформували загальну картину. І на сьогоднішній день борг комунального підприємства перед постачальником вже 4 млн 900 тис., бо вони не мають фізично фінансової можливості вчасно розраховуватись.

І друга важлива умова цього тендеру була – це забезпечення виконання умов договору, це 3% від очікуваної вартості.

На тендер вийшов лише один учасник, це якраз той, про кого ви говорите. Після проведення аналізу всіх його пропозицій, була його пропозиція і вони виграли», - каже віцемер.

Далі він детально розповів, що 16 січня КАПТ звернулося до ТОВ «Інтер Джак Ойл» з листом про зменшення ціни, і 22 січня така угода була підписана.

Але тут знову слово взяла пані Рябкова. Вона зазначила, що додаткова угода зафіксувала продаж пального по нижчій ціні не на все пальне.

«З півтори тисячи літрів дизельного пального діє на 60 тис літрів, а по бензину з 240 тис літрів також на значно менший літраж», - сказала головний податківець області і рекомендувала І.Москалику зафіксувати неможливість збільшення ціни по даному контракту.

Перший віцегубернатор Богдан Корольчук, вислухавши сторони, заявив, що Полтавська ОВА надішле до кременчуцької влади лист з проханням надати документи і проаналізує їх.

«Давайте ми тоді більш детально проаналізуємо документи, і поліція також до наступної зустрічі проаналізує закупівлю. Тоді прийматимемо рішення», - резюмував Б.Корольчук.

Нагадаємо, Малецький дослухався містян та побоявся осуду від керівництва області, що аж скасував ганебну закупівлю дерев та кущів на 4 млн грн?

Робота груп «Прозорість і підзвітність» не має перетворитися на засіб тиску на бізнес, - Біленький.

На засіданні групи «Прозорість та підзвітність» знову фігуруватимуть порушення в Кременчуцькій територіальній громаді?

 

 

Олег Булашев

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися