Кременчуцька газета
Четверг, 19 Червня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«Це моя війна»: Інтерв'ю з лідером гурту Kozak System Іваном Леньо

5 травня 2024

Про боротьбу України проти рф та концертну діяльність Kozak System.

Вчора, 4 травня, у Кременчуцькому міському палаці культури гурт Kozak System провів благодійний концерт. Це став 250-й благодійний безкоштовний концерт для колективу з початку повномасштабного вторгнення.

Журналістам вдалося поспілкуватися з лідером гурту Іваном Леньо, який розповів про боротьбу України проти рф та концертну діяльність Kozak System.

«Розумієте, це моя війна. Я розумію всі аспекти того, чому вона почалась і як має закінчитись. Коли ти розумієш, що ти народився от саме в цей період, коли ти можеш бути не просто свідком перемоги над російською імперією, а й учасником перемоги, це дуже дорого коштує.

Хтось каже: «Я не хотів війни, я не вибирав народитися в цій країні». Ну, це його вибір. Мій вибір такий: я народився в цій країні, і ця країна воює більш ніж 350 років. Просто в різних формах.

І сьогодні російська імперія відкрила скриньку Пандори, відкрила забрало і пішла відкрито у війну – знищувати українців. У мене як у українця є єдиний вибір, і коли ти його приймаєш свідомо, коли ти одного разу помираєш і перестаєш шугатися від будь-якого звуку. Коли в зоні бойових дій почуваєш себе як риба у воді й коли ти знаєш війну, і відповідно ведеш себе до тих складових війни, тоді ти починаєш отримувати… Задоволення – ні, але якийсь такий кураж, драйв, що зрештою через років 20-30 я буду мати що сказати внукам з гордістю, що я як частина українського народу переміг російську імперію».

Після концерту Івану також було багато чого розповісти про боротьбу українців:

«Суть наших концертів – не тільки конкретно в зібраних дронах. Суть – долучити людей до руху опору. І тими засобами, якими ми володіємо, я думаю, чим далі, тим більше стає людей, які розуміють, що цей час – це їхній час. Адже воює сьогодні не хтось персональний, не умовний головнокомандувач чи президент.

Сьогодні воює кожен українець, і це людина має зрозуміти. Після того вона прокидається і починає шукати собі місце, в якому вона могла би бути ефективною, щоб знищувати ворога.

І тут їй в нагоді приходять Kozak System, які пояснюють, що воїн – це не той, хто навчився стріляти, цього недостатньо. Воїн – це той, хто одного разу зрозумів, що в нього є ворог.

І от, власне, російська імперія, яка для багатьох свідомих була ворогом, для якоїсь кількості українців, вони ще не визріли для того, щоб розуміти, що кожен росіянин – це ворог, який прийде сюди і знищить і тебе, і твою сім'ю, і твій будинок, і твою родину.

І те, що ми бачимо сьогодні по Кременчуку, воно відрізняється від того, що було в перший концерт. Принаймні сюди прийшли ті, які чітко розуміють своє місце.

Вони, як бачите, в Україні, нікуди не виїхали, нікуди не втекли, донатять. На ранок, впевнений, що прокинуться з хорошим настроєм, з міцністю духу для того, щоб продовжувати цю боротьбу.

Тому що вона буде довгою. Можливо навіть безкінечною І це треба усвідомити. І після того ти тільки починаєш прозрівати.

Ця війна – не тимчасове явище, це не якась політична гра. Це війна на виживання українського народу.

Тобто сьогодні путін, як ви розумієте, йому не цікаві наші території. Він хоче, щоб зник український народ – єдиний народ на пострадянському просторі, який став на герці російської імперії.

Всі інші народи програли, тому що їх було менше. Імперія велика, чисельна, в неї багато зброї, в неї задурманений пропагандою народ, який готовий за гроші вбивати українців, і, на жаль, їх набагато більше, ніж нас.

І те, що я бачу, а сьогодні ми граємо 250-ий концерт – це багато, це та кількість, яка дозволяє мені сказати за всю в Україну.

Я закликаю тих, хто ще сьогодні не знаходиться в Україні, вертатись і розуміти, що час сьогодні унікальний. Можна стати не просто свідком Перемоги, а й учасником Перемоги.

Це цінно. Цінно, бо рано чи пізно будуть у вас на колінах сидіти внуки і запитають: «А що ти робив, дідусю або бабусю?» І тут у кожного буде своя відповідь і дуже тонкий лід, а дитину не обманеш.

Тому ми долучаємо людей для того, щоби вони з гордістю зустріли старість вже в по-справжньому незалежній Україні від російської імперії».

Наостанок лідер гурту Kozak System звернувся напряму до кременчужан:

«Цінуйте кожен день! Кожен день! І розумійте, що цікавіше, значно цікавіше історію творити, ніж читати. Досить уже читати. Хтось не до кінця її розуміє, хтось уже начитався і перечитався.

Сьогодні час реалізовувати те, що не могли реалізувати наші предки вже протягом 350 років. Адже ця війна, як ви розумієте, триває не 25 і навіть не 8 років.

Нас завжди було менше і тому ми ніколи не могли поставити крапку в боротьбі за свою незалежність від російської імперії. І я би дуже хотів, щоб російська імперія зникла, раз і назавжди. Смерть ворога Слава Україні! Героям слава!»

Нагадаємо, Kozak System у Кременчуці провели 250-й благодійний концерт: збирали на дрони і дізналися, що Jerry Heil для дітей – це поезія.

 

 

Артем Кузьменко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися