
Подробиці.
Сьогодні, під час сесії Кременчуцької міської ради, голова бюджетної комісії Олександр Плескун задав влучне запитання очільнику міста Віталію Малецькому, яке стосувалося того, що місто не платило своєчасно за тепло «Полтаватеплоенерго», а тепер втрачає мільйон на штрафних санкціях.
Мер, схоже, зрозумів, що справа тхне керосином, бо саме він закликав містян не платити «Полтаватеплоенерго» по новим тарифам і місто також не платило за спожите тепло бюджетних та комунальних установ за новими тарифами, але у судах майже всі справи як рядові містяни, так і юрособи програли.
Тож мер у відповідь О.Плескуну розповів, що в той час бюджет був порожнім і тому першочергово платили зарплати, а не рахунки за тепло.
«Не зовсім правду ви сказали»,- зазначив у відповідь меру Олександр Плескун, бо він, як голова бюджетної комісії, також добре володіє цифрами міського бюджету і розповів, що тепер громада втрачає більше коштів від позиції влади міста.
Олександр Плескун зажадав розгляду даного питання на наступній сесії і мер з ним погодився, але знову почав плакатися про продажних суддів.
«Ми відсудимо потім всі ці гроші»,- резюмував В.Малецький.
Далі слово мав депутат Богдан Лазоренко, який запитав керманича міста чому це не була опрацьована позиція щодо судів юросіб на 1-3 закладах.
Богдан Лазоренко заявив, що місту потрібно було подати в суд від кількох, наприклад, дитсадків і в разі виграшу тоді б в суд пішли всі інші бюджетники та комунальники, а так всі дитсадки подали до суду, програли суд першої і другої інстанції і тепер платитимуть не лише за подачу позовів, а й штрафні санкції.
Більше того такими позовами завалені суди, але рішення не на користь громадян та установ, а кошти вже витрачені.
Мер і з цієї ситуації намагався викрутитися і, як завжди, маніпулюючи поняттями та відверто кривити душею.
Виявляється, все через строки позовної давності. Але ж мер не заявив, що такий строк – три роки і у них можна було вкластися.
«Це ви юристів роботою завалили і годували їх, бо бюджетні кошти слід відпрацьовувати»,- майже такий лейтмотив промови був у депутатки Лариси Гориславець, які нагадала, що всі дитсадки і школи уклали угоди з юристами і на це витрачаються немалі суми.
Мер послухав промови депутатів і навіть пофантазував, що замість судів міг би краще судити штучний інтелект, але у підсумку все ж таки погодився питання боргів винести на розгляд наступної сесії міськради.
Керівник «Полтаватеплоенерго» Мізік: про накопичені борги, суди та нову котельню у Кременчуці
Олег Булашев