Кременчуцька газета
Вівторок, 12 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Як у Кременчуці не наламати, а купити дрова

11 листопада 2023 09:00

Аналізуємо вартість деревини в цьогорічному опалювальному сезоні та у яку халепу можна ускочити, шукаючи відповідні об’яви в інтернеті.

Ворожі ракетні прильоти та загроза відключення централізованої подачі тепла цьогоріч особливо гостро змусили міських чиновників і самих кременчужан ретельніше готуватися до опалювального сезону та шукати чи будувати альтернативні джерела опалення. Громадянам, які мешкають у приватних оселях, в цьому плані пощастило більше, адже від холодів у найгірших випадках їх може врятувати інший спосіб опалення, зокрема з використанням дров.

Де купити законно

За словами очільника Державного підприємства «Кременчуцький лісгосп» Валентина Свириденка, у порівнянні з минулим роком мешканці стали більше купувати та готувати дрова до зими (на 10-13%).

«Але ажіотаж лише починається зазвичай із жовтня. Багато хто навіть зараз переходить на альтернативне опалення, у тому числі, лікарні та навчальні заклади міста та району», – говорить Свириденко.

З початку цього року лісгосп продав близько 12 тис куб. м дров і процес триває. Лісівник додає, що вартість кубічного метру не сильно змінилася у порівнянні з минулорічною.

Зараз сосна з доставкою додому коштує 1 тис 107 грн/куб. м, без доставки – 792 грн/куб. м, тверді породи (дуб, ясен, клен, береза, бук, граб, модрина (хвойне дерево) – 1 тис 311 грн/куб. м та 996 грн/куб. м відповідно. Дешевше будуть м’які породи дерев, які дають менше тепла (тополя, вільха, осика та липа) – 855 грн/куб. м та 540 грн/куб м відповідно.

Свириденко зауважує, що усі вищезазначені позиції дров лише колоди, не порубані, оскільки у лісгоспу немає установки для цього.

«По бажанню, можемо напиляти «цурочками» – по 30-40 см, але ціна, відповідно, буде дещо більшою», – його слова.

Та додає, що для одноповерхового будинку, площею близько 80 кв. м, на опалювальний сезон необхідно близько 10 куб. м дров. Тож не складно порахувати, що господарю це коштуватиме від 7 до 10 тис грн.

Корисно зайти на сайт «ДроваЄ», де можна ознайомитися з ціновою політикою на різну деревину. Зауважимо, сюди інформацію надають усі українські лісгоспи з наданням контактної інформації філіалів, до яких людині можливо швидше дістатися чи краще домовитися щодо доставки.

Як карає закон лісорубів

Час від часу на сайтах прокуратури та поліції з’являються повідомлення про притягнення до відповідальності перед законом громадян, які самовільно вирубують посадки чи пиляють «дрова» у лісах.

Відповідно до ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) за рубку та реалізацію дерев передбачено штраф для громадян в розмірі від 510 грн до 1 тис 700 грн з конфіскацією насаджень, на посадових осіб – від 2 тис 550 грн до 5 тис 100 грн з конфіскацією. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від 16 до 18 років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП).

Обережно з варіантом «подешевше»

Господарі приватних будинків зауважують: протопити оселю дровами – не дешева розкіш. Тому для закупівлі деревини треба заощаджувати заздалегідь. А ще додатково треба передбачити кошти для найму працівника, що порубає дрова. Відповідні пропозиції можна знайти в інтернеті. Так, робота з твердими породами (не колотих) коштує 1 тис 100-1 тис 200 грн/куб м. Дерева менш якісних порід (метровка) – 800-900 грн/куб. м.

Також одночасно можна знайти пропозиції щодо замовлення вантажівки, наприклад, з 5 кубами колотих дров твердих порід за 9 тис 500 грн, з 7 кубами – за 12 тис 500 грн. Зазвичай вартість вказана вже з доставкою.

Однак, за спостереженнями покупців, часом такі «кубометри» можуть мати багато повітря, адже дрова не щільно накладають, а завантажують навалом. Або після домовленості та оплати господарям по факту привозять значно менше замовленого вантажу, ніж передбачалося.

Але і це далеко не найгірший варіант. Адже інтернетом «гуляють» гарні пропозиції шахраїв. Так працівники лісгоспів області та правоохоронці неодноразово фіксували повідомлення від людей, які від імені лісгоспів пропонували придбати паливну деревину за заниженими цінами. Для цього треба було здійснити передплату на банківську карту фізичної особи. А далі з абонентом втрачається зв’язок, і, відповідно, отримати оплачений товар людина не може. Тож звертаючи увагу на такі повідомлення, треба пам’ятати про такі наслідки.

«Це досить частий сезонний вид шахрайств: коли продають дрова, палети і так далі. З останнього: наших громадян з району обманув мешканець Кіровоградської області, пропонуючи зробити передоплату, а потім самим їхати по недорогі дрова. У висновку, по дорозі зв’язок з продавцем зник», – коментує прес-офіцерка Кременчуцького райвідділу поліції Анна Васенко.

Газ чи деревина

Часом, для економії, власники приватних будівель купують на сезон від 3 до 6 кубометрів дров, при цьому не відмовляючись і від газового опалення. Частину вони можуть знайти й у власних садибах: старі дерева чи гілки обрізаних дерев навесні. Або купують «метровки» – колоди, які рубають упродовж зими самі.
Так, мешканець Кременчуцького району Михайло для опалення будинку користується газом, але інколи вмикає котел, для розігріву якого використовує дрова. На власному прикладі він допоміг порахувати вартість тепла в оселі упродовж сезону: з дровами та без.

«Площа мого будинку 124 кв. м, з них опалювальна – лише близько 80 кв. м. Тож в середньому мені потрібно 12 кубів газу щодня. Множимо їх на 10 грн 11 коп (вартість газу + транспортування) – виходить 121 грн 44 коп. Якщо помножимо цю цифру на кількість днів у місяці (беремо 31 день), виходить 3 тис 764 грн. Лише на найхолодніші місяці (листопад, грудень, січень, лютий і березень) мені це могло б обійтися у 18 тис 820 грн.

Але ж тепла хочеться ще і в жовтні, і в квітні.

За тепло в місяць майже 4 тис грн – не виправдана розкіш. Колись, як газ був значно дешевшим, використовували набагато більше кубів без остраху. Тепер доводиться економити, переводити котел з показника обігріву «2» на «1» і постійно підтоплювати дровами. Тому, зазвичай, протоплюю зранку до обіду будинок дровами, а потім, ввечері, вмикаю котел на «2-ку» на декілька годин, що дозволяє до ранку тримати хатню температуру у 18 градусів по всьому будинку», – коментує чоловік далі.

Таким чином, у місяць Михайлу «набігає» 180 кубів газу (що коштує 1 тис 819 грн) та на закупівлю 6 кубів дров (соснових) загалом витрачає за сезон майже 6 тис грн.

Як бачимо, між 18 тис 820 грн та майже 8 тис грн - суттєва різниця.

Нагадаємо, Уже без аукціону: КП "Кременчукводоканал" повторно оголосило про закупку дров

Кременчужани можуть взяти участь у проєкті на збільшення субсидії для дров

Ліна Романченко

Фото ілюстративне


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися