Кременчуцька газета
Неділя, 26 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Як у Кременчуці ляльковий театр «Оселя добра і радощі» став справжньою терапією для дітей з аутизмом та синдромом Дауна

14 квітня 2024 09:00

На заході діти висловлюють свої емоції через ляльку і розвиваються.

 

У світі, де технології швидко змінюють наше життя, вони також відкривають безліч можливостей для поліпшення якості життя людей з різними видами інвалідності. Однією з цих інноваційних психологічних технологій є ляльковий театр «Оселя добра і радощі», який у Кременчуці став справжньою терапією для дітей з аутизмом та синдромом Дауна. При цьому одні діти стають акторами цього дійства, віддавшись повністю процесу, а інші – глядачами.

Керівник Кременчуцького міського осередку Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Андрій Мельник зазначає, що дітки на початку заняття, що відбуваються двічі на тиждень по півтори-дві години, проходять з педагогом розминку, де вчать скоромовки, а потім переходять до вивчення ролі у спектаклі.

«Педагог читає їм текст і показує роль, а вони мають повторювати слова в ролях та вчити їх. Також ідеєю цього театру є об'єднання дітей з інвалідністю у присутності їхніх батьків. Останні активно допомагають дітям брати участь у виставах, підтримуючи їх як фізично (бо у дітей є вади з рухами), так і морально. Вдома ж вони продовжують заняття, вивчаючи слова та рухи разом із дитиною», - каже Мельник.

Він додає, що театр працює не так давно (лише кілька місяців), а діти вже поставили дві українські казки та зараз вчать литовську.

«Ця технологія - ляльковий театр, виходить за межі простого розважального процесу. Вона стає справжнім каталізатором для розвитку мовлення та спілкування у дітей, які мають з цим труднощі. Навіть дитина, яка починає з мінімальною мовленнєвою активністю, з часом покращує свої навички говоріння через участь у цьому театрі.

Тож для цих дітей та їхніх батьків ляльковий театр - це не просто мистецтво або художня самодіяльність, а терапевтичний інструмент, що дозволяє виразити свої емоції через ляльку та розвиватися», - стверджує Мельник.

Займається з дітками працівниця позашкільного закладу освіти «Академія майбутнього» Валентина Ржегак. За її словами, заняття дітей з аутизмом та синдромом Дауна у ляльковому театрі не тільки покращує мовлення, але й стимулює розвиток інших аспектів особистості дитини, таких як творчість, виразність та соціальна адаптація.

Ці слова підтверджує Наталія - мати одного з вихованців театру – Дмитра (на фото), який також має особливості в розвитку.

 

 

«Основна ідея інноваційної психологічної технології полягає у використанні ляльки, як інструменту для вираження емоцій, комунікації та розвитку взаємодії зі світом навколо.

Ми з Дмитром вже кілька місяців відвідуємо театр і я спостерігаю, як він змінюється та розвивається завдяки участі у лялькових виставах, які допомагають йому зрозуміти світ навколо, виражати свої почуття та розвивати комунікативні навички», - розповіла Наталія.

Вона згадує, що у перші рази відвідування сеансу лялькового театру, Дмитро відчував стурбованість або незручність через нове середовище. Проте, коли став учасником вистави, то поступово занурився в світ ляльок і сюжету.

«Ляльковий театр зазвичай використовує живу музику, яка допомагає створити атмосферу затишку та розслаблення. Лялькові персонажі виступають у веселій та захоплюючій історії, що цікавить дитину, як актора. Під час вистави ляльки повинні виражати різні емоції та взаємодіяти між собою, створюючи динамічну та захопливу дію. Для дитини це захоплюючий досвід, де вона спостерігає за взаємодією лялькових персонажів та сприймає їхні емоції.

Ми коли не можемо потрапити на репетиції, то Дмитро дуже сердиться. Тоді вчимо вдома ролі, йому це цікаво», - каже Наталія.

Мельник, який постійно спостерігає за юними акторами лялькового театру, стверджує, що набутий позитивний досвід розвитку дітей з інвалідністю, буде розповсюджувати і надалі.

«Вже зараз працюємо з нашими друзями з міста-побратима Алітус (Литва). Там директорка Алітуського театру ляльок, режисер, відомий художник Лорета Скрубієнє, не лише робить нам ляльок для литовської казки «Три сестри», а й готова приймати наших акторів на своїй сцені. Також Почесне консульство Литви в Полтавській області готове запроваджувати наш досвід в районах Полтавщини та сприяти гастролям театру», - ділиться Мельник.

Він також зазначає, що Кременчуцький міський осередок Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» планує розповсюдити цінний досвід розвитку дітей з інвалідністю через ляльковий театр іншим містам та областям України.

 

 

«Про це минулого тижня велася розмова з заступником начальника Полтавської обласної військової адміністрації Володимиром Василенком.

Ми домовилися не лише створити казку та поставити її у інших містах, а й будемо навчати місцевих мешканців, як створити та підтримувати такі лялькові театри. Для цього потрібен ентузіазм та підтримка від усіх зацікавлених сторін», - резюмує Мельник.

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися