Кременчуцька газета
Понеділок, 22 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Як кременчуцький суд покарав дезертира

24 червня 2024 07:30

Судова справа.

 

20 червня у Автозаводському районному суді Кременчука було розглянуто кримінальне провадження за обвинуваченням уродженця м. Харкова, українця, одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину, освіта вища, призваний до Збройних Сил України, офіцер резерву батареї військової частини, капітан ЗСУ, раніше не судимого, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.407 «Самовільне залишення військової частини або місця служби», ч. 4 ст.408 Кримінального кодексу  України «Дезертирство».

Як сказано у вироку суду, обвинувачений вчинив кримінальні правопорушення при таких обставинах: згідно наказу командира військової частини від 20.07.2022 капітана призначено на посаду командира взводу зберігання та транспортування батареї зберігання та транспортування реактивного артилерійського дивізіону. Він приступив до виконання обов`язків.

Капітан, будучи військовослужбовцем, достовірно знав та усвідомлював, що повинен неухильно дотримуватись вимог діючого законодавства, військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів, захищати суверенітет і територіальну цілісність України, забезпечувати її економічну та інформаційну безпеку, віддано служити українському народу, сумлінно, чесно та зразково виконувати військовий обов`язок, дорожити честю і гідністю військовослужбовця, не допускати негідних вчинків.

Проте, 17.02.2023 капітана було достроково виписано з кременчуцької лікарні за порушення режиму перебування пацієнтів у стаціонарному відділенні.

Приблизно о 20 год. 00 хв., 17.02.2023, військовослужбовцями військової частини було виявлено капітана за місцем фактичного проживання з наявними ознаками алкогольного сп`яніння (на відстані 1 метр відчувався запах алкоголю, розширені зіниці, гіперемійоване обличчя, некоординовані рухи, синець під оком та гематома над лівою повікою). Від проходження медичного обстеження на стан алкогольного сп`яніння обвинувачений відмовився, у зв`язку з чим 17.02.2023, приблизно о 21 год. 30 хв., останнього було доставлено до медичного пункту військової частини, де було складено Акт опосвідчення на предмет алкогольного сп`яніння, від ознайомлення з яким капітан відмовився. Після доведення висновку за результатами опосвідчення на предмет вживання алкогольних напоїв обвинуваченому було визначено місце для відпочинку, а саме ліжко в палаті на другому поверсі медичного пункту.

Однак, капітан, не одержавши дозволу відповідних командирів або начальників, за відсутності поважних причин, 18.02.2023, близько 02 год. 35 хв., самовільно залишив палату медичного пункту та територію військової частини вибувши у невідомому напрямку.

02.03.2023 капітан самостійно повернувся до розташування військової частини.

У період своєї відсутності, а саме з 18.02.2023 по 01.03.2023, капітан проводив час на власний розсуд, не пов`язуючи його з виконанням обов`язків військової служби. Таким чином, 18 лютого 2023 року обвинувачений умисно, самовільно залишив розташування військової частини, без поважних причин, в умовах воєнного стану та незаконно перебував за її межами до 02 березня 2023 року.

Крім того, капітан, згідно наказу командира запасної батареї від 30.11.2023 р. убув на лікування до Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради».

У період з 30.11.2023 р. по 15.01.2024 р. капітан знаходився на стаціонарному лікуванні у відділенні неврозів змішаного типу Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради».

15.01.2024 р. його було виписано з медустанови у зв`язку з самовільним залишенням відділення.

При цьому час він проводив на власний розсуд, не пов`язуючи його з виконанням обов`язків військової служби, не вживаючи жодних заходів до повернення у військову частину, або звернення до правоохоронних, інших державних органів чи органів військового управління за наявності реальної можливості для цього.

Таким чином, 16.01.2024 р. обвинувачений не з`явився на службу з лікувального закладу, в умовах воєнного стану та незаконно перебував за її межами, доки не був затриманий 08.04.2024 року, працівниками правоохоронного органу.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні кримінальних правопорушеннях визнав повністю та підтвердив на запитання прокурора, що у встановлений судом спосіб, час і місці здійснив зазначені кримінальні правопорушення.

Розглянувши справу суддя обвинуваченого визнав винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.407, ч. 4 ст. 408 КК України та призначити йому покарання:

- за ч.5ст.407 КК України- у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років;

- за ч.4ст.408 КК України- у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років 1 (один) місяць.

На підставі ч.1ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, суддя визначив капітану остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років 1 (один) місяць.

До набрання вироком законної сили суддя залишив обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Заставу у сумі 53860 гривень, внесену згідно ухвали Автозаводського районного суду м. Кременчука від 29.08.2023 року заставодавцем за обвинуваченого, суддя направив у дохід держави.

Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту його проголошення через Автозаводський районний суд м. Кременчука, а обвинуваченим у той же строк з моменту його отримання.

 

Клим Соколов

Фото ілюстративне


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися