Кременчуцька газета
Понеділок, 22 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Як КП «Благоустрій Кременчука» використовує тендерні лазівки для прямих угод

14 червня 2024 09:20

Із закупівель КП «Благоустрій Кременчука» бачимо, що існуючі лазівки в тендерному законодавстві дозволяють обирати підрядників напряму без конкуренції.

Наприкінці травня КП «Благоустрій Кременчука» намагалося придбати дисковий подрібнювач пнів Bobcat SGX60. Були оголошені відкриті торги з особливостями (коли достатньо одного учасника), на які жоден претендент не подав своїх пропозицій. Існує ймовірність, що про цю закупівлю відзвітують дещо згодом, а постачальника техніки оберуть напряму з улюблених підрядників, повідомляє Медіа. Доказ

Пояснюємо, звідки теорія

У тендерному законодавстві справді є така можливість: коли оголошують тендер і претендентів немає, тоді можна самостійно шукати підрядника і домовлятися з ним напряму про послуги чи роботи.

Наприкінці жовтня 2023 року «Благоустрій Кременчука» відзвітував про замовлення послуги з ремонту і технічного обслуговування автогідропідйомників та транспортних засобів. Вартість угоди складала 800 тисяч гривень. Договір підписали без торгів на Prozorro, бо за місяць до того спроба знайти підрядника не мала успіху. Надавачем послуг «Благоустрій» обрав ПП «ВКП «Альфатекс». До кінця минулого року він повинен був відремонтувати два автогідропідйомники та три вантажівки.

У 2024 році ситуація повторилася. Спочатку було оголошено тендер на ремонт за 900 тисяч гривень, але знову без претендентів. Потім угоду знову підписали з «Альфатексом» і 1 травня двома транзакціями йому виплатили рівно 900 тисяч гривень.

Пошук підрядника відбувався у березні 2024-го. А через місяць «Благоустрою» знов потрібен був ремонт і знову, судячи і з технічної документації, мова йшла про п’ять одиниць техніки тієї самої марки та року випуску. Цього разу оголошена вартість ремонту склала 850 тисяч гривень.

Як ви розумієте, на торги з особливостями знову ніхто не прийшов. Натомість 10 травня відзвітували про контракт з «Альфатексом» на ті ж 850 тис. грн.

Що бачимо з цих закупівель? Що у законодавстві є можливість, яка створює корупційні ризики, і «Благоустрій» часто потрапляє в це “вікно можливостей”.

Коли є можливість домовитись про послуги чи роботи з потрібною компанією, можлива і змова між потенційним учасником і замовником. Адже цілком імовірно, що інших підрядників свідомо не поінформували про тендер, щоб ситуацію потім «порятувала» потрібна компанія чи ФОП.

КП «Благоустрій» застосовує таку процедуру не лише з “Альфатексом”

У 2024 році також без успіху шукали підрядника на ремонт іншої вантажної техніки за 800 тисяч гривень, але через тиждень комунальне підприємство відзвітувало про угоду з кременчуцьким ТОВ “ПАРАГОН-ТРЕЙД”.

На початку поточного року комунальне підприємство намагалось придбати через Prozorro 15 тон автомобільного бензину А-95. Оголошена вартість угоди – 966 750 грн. Ціна за одну тонну бензину – 64 450 грн. Але знову невдача. І знов вже через тиждень після відміни торгів підписали пряму угоду з кременчуцьким ТОВ «Азарес». 

Ця компанія дуже активно співпрацює із «Благоустроєм». Власне із 36 угод на державних закупівлях, 35 – із кременчуцькими комунальним підприємством. Усі – на придбання бензину та дизелю.

У червні за такою ж процедурою комунальне підприємство придбало спочатку легковий автомобіль, а потім вживаний спеціалізований вантажний фургон. В обох випадках продавці знайшлися лише поза Prozorro. І цей перелік можна продовжувати.

Ми навели тільки кілька прикладів останніх закупівель на великі суми бюджетних коштів. Але вони доволі красномовно натякають на системність укладання прямих угод з другої спроби. 

Із закупівель КП «Благоустрій Кременчука» бачимо, що існуючі лазівки в тендерному законодавстві дозволяють обирати підрядників напряму без конкуренції. Коли тендерний процес відбувається без участі кількох учасників, існує ймовірність завищених цін і зниження якості послуг.

Обраний підрядник може встановлювати власні умови, які не обов’язково відповідають найкращим інтересам громади, за чиї кошти наповнюється бюджет. Як бачимо з наведених прикладів, оголошена вартість КП була тотожна до пропозиції постачальників. Тобто економії тут жодної.

Читайте: Майже за мільйон гривень КП "Благоустрій Кременчука" закупляє подрібнювач пнів

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися