
Судова справа.
Автозаводський районний суд міста Кременчук розглянув адміністративну справу щодо громадянина, якого обвинувачували за частиною 1 статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), що передбачає відповідальність за торгівлю з рук у невстановлених місцях.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, 6 лютого 2025 року об 11:10 за адресою м. Кременчук, проспект Лесі Українки, 39, чоловік здійснював незаконну торгівлю продуктами харчування. Зокрема, він продавав яблука (10 кг), картоплю (12 кг) та цибулю (10 кг). Відповідно до чинного законодавства, така діяльність підлягає адміністративній відповідальності.
Чоловік у суді визнав свою провину та підтвердив, що дійсно займався торгівлею у невстановленому місці. Його вина була підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями, рапортом та іншими матеріалами справи.
Суд, розглянувши всі матеріали, встановив факт адміністративного правопорушення, однак, враховуючи обставини справи, особу правопорушника, його щире каяття та відсутність завданої шкоди, суддя Ліна Обревко вирішила звільнити чоловіка від адміністративної відповідальності.
На підставі статті 22 КУпАП, яка передбачає можливість звільнення правопорушника від відповідальності у разі малозначності вчиненого діяння, суд ухвалив обмежитися усним зауваженням та закрити провадження у справі.
Марина Соловей