
Питання-відповідь.
Кременчужани скаржаться, що у місті не вистачає лікарів вузьких спеціальностей, зокрема дитячого лікаря-сурдолога і лікаря-гематолога. Саме про цю ситуацію поцікавились журналісти Кременчуцької газети в віцемерки Ольги Усанової під час особистого прийому.
Відповідь дав директор департаменту охорони здоров'я Максим Середа. Він вказав, що дані фахівці таких рідкісних спеціалізацій присутні в обласних центрах.
"У Кременчуці дані фахівці є і це великий плюс. Ми не є обласним центром, але високоспеціалізована допомога нас представлена, в тому числі гематологія, не тільки консультації амбулаторно-поліклінічної служби, але і є у нас виділені ліжка і лікар приймає, як лікар, стаціонару.
Прийом ведеться щодня, черг там немає, хоча це і плановий прийом, але черговість є - протягом декількох днів записують. Знову ж таки потрібне електронне направлення, тобто це не так захотів і пішов", - говорить Середа.
І вказує, що якщо до гематолога може направити сімейний лікар, то до лікаря-сурдолога можна потрапити лише тільки після консультації лікаря отоларинголога.
"Тому що, зниження слуху може і судинна патологія і неврологічна, тобто можливо потрібна консультації інших фахівців. Якщо ми кажемо по дитячому населенню, то гематологія дитяча - це дуже рідкісні випадки, вони можуть виникати раз, два, три можливо 5 рік і розумієте, якщо буде фахівець не в обласному центрі, де щоденно дивиться дану патологію, то про професійний рівень можна сумніватися.
Але є фахівці, наші педіатри, які працюють в нашій дитячій лікарні у яких є тематично вдосконалення з гематології, які можуть правильно діагностувати на ранніх етапах дану патології, потім призначити лікування і скерувати на подальше обстеження і подальше лікування вже до гематологічного відділення Полтавської дитячої клінічної лікарні", - запевнив Максим Середа.
Попри запевнення влади, що у Кременчуці є вузькопрофільні спеціалісти, проблема з доступом до них залишається. Раніше вони працювали в Кременчуці. Зараз же консультації у лікаря-сурдолога потрібен попередній огляд отоларинголога, а дитячий гематолог взагалі вважається рідкісною спеціальністю, через що батьки змушені звертатися до лікарів у Полтаві. Хоча чиновники запевняють, що діагностику на ранніх етапах можуть проводити місцеві педіатри, у містян залишається питання: чи достатньо цього, щоб вчасно виявити і якісно лікувати складні захворювання?
Світлана Павленко
Відео редакції