Кременчуцька газета
Четверг, 20 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Волонтери із «Вільні Кременчук» створюють сітки для Захисників першої лінії і їм зараз дуже потрібні жіночі руки

29 травня 2024 19:00

А також просять місцеву владу посприяти у відновленні світла у приміщеннях, де вони їх плетуть.

У гуртожитку колишнього Кременчуцького заводу білково-вітамінного концентрату (БВК), що на Лесі Українки, небайдужі дівчата майже три роки, як створюють захисні сітки для ЗСУ. Так, з початку повномасштабного вторгнення, волонтерці і засновниці організації «Вільні Кременчук» Віті Тимошенко дозволили зайняти декілька кімнат на першому поверсі гуртожитка.

Тож вона і ще декілька жінок з Молодіжного зайнялися активним створенням сіток для наших Захисників. Уже згодом тут були збиті дерев’яні рамки та верстати для шидкого плетіння і розрізання тканини.

Тепер дівчатам активно допомагають і небайдужі чоловіки-волонтери, бо порізати за раз кілька шарів тканини для пришвидшення процесу – справа не з легких.

 «Зараз нам допомагає в роботі Льоша Скок. Найперший і важливий  етап - нарізання тканини. Нарізали і вона вже готова до роботи. На початках ми, дівчата, самі вручну приходили, нарізали, а потім йшли плести. А зараз хлопець один прийшов, щось своє по станку допоміг, другий прийшов і станок вдосконалили.

Хлопці тут навіть «вушка» так звані прорізають. І от стандартна метрова довжина, де всі стрічки у нас тепер однієї довжини і всі «вушка» теж одного розміру. Це дуже пришвидшує процес саме по плетінню», - розповіда засновниця «Вільні Кременчук» Віта Тимошенко.

Дівчата плетуть у вільний від роботи час. Приходять на 2—3 години, доки не стемніє. Адже у гуртожитку з самого початку їх роботи відключене світло. 

 «Я волонтер з 14-го року. Допомагала, скільки можу, кому можу, як можу. Пройшли разом такий важкий шлях волонтерства. Знаємо, що це таке і як воно болить, болить дуже - уже мозоль наболіла на серці. Дуже просимо допомогти, дуже: і грошима, і жіночими руками», - розповіда волонтерка організації Світлана Бондаренко.

А ще звертаються до місцевої влади – щоб допомогли з відновленням світла. Адже потреби на фронт не зникають. Як кажуть, сітки потрібні ще «на вчора». Зараз створюють захист для 93-ої бригади.

А щоб було бодай якесь світло, коли темніє, сюди за волонтерські кошти придбали декілька акумуляторів, але цього для повноцінної роботи недостатньо.

 «До мене зверталася і 110 бригада, і 38 бригада, і 107. Ми просто всі запити закрили. Особисто я, де беру час  -хоч теж працюю, але в неділю, чи у будній день годину, приходжу, бо треба допомагати.

По швидкості за добу виходить декілька квадратних метрів сіток. За 2-3 години, якщо декілька  дівчат, робимо проліт. А за добу виходить сітка», - коментує  кременчуцька волонтерка та активістка Алла  Буліна.

Дівчата нагадують, що, на жаль, жорстока війна триває. А щоб хоч якось допомогти нашим Захисникам -  ось так збираються небайдужі і закривають потреби першої лінії. Маскувальні сітки плетуть у декілька способів: і «п’яним черв’ячком», і  «квадратом». Не вистачає лише жіночих рук.

 «Створила нашу локацію два роки тому, коли повномасштабна почалася Ми плетемо сітки для наших хлопчиків, для ЗСУ.  Об'єднуємо людей небайдужих і дуже просимо приходити кременчужан, особливо мешканців Молодіжного для того, щоб допомагали нам.

Ми знаходимося в гуртожитку така маленька у нас локація невелика маленька компанія, але дуже-дуже-дуже люди об'єднані ідеєю саме допомоги військовим. Місця вистачить, от у нас дві рамки, за однією може бути 4 чоловіка.

Наша організація називається «Вільні Кременчук». У мене особиста сторінка є в соцмережах - Віта Тимошенко. Там я скидаю всі звіти і прохання про допомогу на збір коштів і створила також у Фейсбуці групу «Вільні Кременчук»,-  підсумовує волонтерка.

Тож усі бажаючі можуть приходити та підтримувати, попередньо домовляюючись з волонтерами.

Посилання: https://www.facebook.com/profile.php?id=100015048760177

 

Ліна Романченко

фото Ігоря Борисевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися