Судова справа.
29 жовтня Крюківський районний суд м. Кременчука у відкритому засіданні розглянув кримінальне провадження за обвинуваченням уродженця Кременчука, розлученого, не працюючого, раніше 6 судимого у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України (Крадіжка).
Як сказано у судовому реєстрі, 5 червня, близько 3 години ночі, перебуваючи на території АЗС «Барс», обвинувачений побачив припаркований транспортний засіб «DAF», з цікавості відкрив двері до транспортного засобу, які не були зачинені, де побачив сплячого чоловіка, мобільний телефон та барсетку, після чого у нього виник злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна. Реалізуючи свій злочинний умисел,звинувачений, вважаючи, що його дії непомітні для оточуючих та потерпілого, керуючись корисливим мотивом та метою, діючи повторно, в умовах воєнного стану, скориставшись тим, що чоловік спав, таємно шляхом вільного доступу викрав мобільний телефон вартістю 3100 грн та грошові кошти у розмірі 7000 грн. У подальшому, заволодівши вказаним майном, з місця скоєння кримінального правопорушення зник та розпорядився викраденим на власний розсуд, спричинивши потерпілому матеріального збитку на суму 10100 грн.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні встановленого судом кримінального правопорушення визнав у повному обсязі та пояснив, що він, блукаючи по місту, побачив на заправці фуру. Двері фури не були зачинені, він вирішив подивитися, підійшов та заглянув у середину. У салоні він побачив сплячого водія, на панелі лежав мобільний телефон, а на поличці барсетка, після чого він вирішив таємно викрасти чуже майно, а тому забрав мобільний телефон та гроші з барсетки. Після цього пішов у своїх справах. Вказав, що у подальшому телефон був повернутий власнику. Зазначив, що після звільнення з місць позбавлення волі тривалий час не вчиняв жодних правопорушень, працював без офіційного оформлення, жалкує про вчинене та щиро розкаюється.
Керуючись ст.373, 374 КПК України, суд ухвалив визнати винуватим в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України, та призначити йому іспитовий строк два роки, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.
Додатково стягнути на користь держави 4 тис 543 грн. 68 коп. витрат за проведення судової експертизи.покласти на обвинуваченого наступні обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Марина Соловей