
Герої не вмирають!
Навіть погода приєдналася до сьогоднішньої жалоби у Кременчуці. Адже знову наша громада проводжає в останній путь Захисника, відданого патріота України, молодшого сержанта-штурмовика Юрія Беркелю, який поліг 6 листопада цього року у бою під Авдіївкою.
На прощанні були рідні Воїна, чимало його друзів, товаришів дитинства, одногрупників, близьких їх родини. Приїхали на прощання і секретар міськради Юрій Гриценко та віцемер Дмитро Кравченко.
Народився Захисник у нашому місті 17 лютого 1972 року.
Після школи пішов опановувати спеціальність налагоджувальника роботів та систем до училища №26.
«Юра був дуже доброю, чуйною людиною, який міг допомогти, не бути байдужим чиїйсь біді. Через свій високий ріст він стояв на фізкультурі у групі першим. А ще чудово грав у баскетбол. Завжди захищав училище на різних змаганнях. Іноді ми бачилися на зустрічі випускників, інколи зустрічалися в місті, завжди при нагоді спілкувалися. Я не знав, що він був на війні. Але ми всі йому дякуємо за його подвиг», - розповів одногрупник Валерій.
Як стало відомо, до початку повномасштабного вторгнення Беркеля служив у десантно-штурмових військах. Був розвідником, потім звільнився. Про це розповів військовий із позивним «Художник».
Тривалий час Юрій працював на Кременчуцькому заводі дорожніх машин. Його майстер Сергій Чеботарьов згадує загиблого як професіонала своєї справи.
«Завжди відкликався, усі питання і обов'язки виконував сумлінно. Як майстер я був дуже задоволений його роботою і маю тільки найкращі спогади про нього», - розповідає колега Сергій Чеботарьов. Додає, що вони інколи зустрічалися з Юрієм і поза роботою, адже той любив рибалку, розбирався у грибах, тож часто колеги виїздили в ліс, мали чимало яскравих спогадів.
Проте з повномасштабним вторгненням Юрія знову призвали на війну. 26 лютого 1923 року чоловіка направили в одну із механізованих бригад.
«А так, як він був хлопцем досвідченим, став молодшим командиром. Тож вів своїх хлопців на штурмові дії. До цього був розвідником одного з десантно-штурмових бригад. Він володів будь-якою стрілецькою зброєю, міг керувати автоматичною зброєю. Тому це була досвідчена людина, яка свій досвід передавала іншим. Це був патріот. Великий патріот. У нього на грудях залишились патріотичні татуювання.
Проте 6 листопада під Авдіївкою, що у Донецькій області, його відділення потрапило під дуже масовий артилерійський та мінометний обстріл. І так сталося, що нашого Юри не стало. Він поклав своє життя для того, щоб живі були ми. Для того, щоб не було цієї війни. Щоб жили його доньки, рідня, усі ми. Вічно пам'ять нашому герою», - сказав «Художник».
У полеглого воїна лишилися мати, дружина та дві доньки. Далі Захисника відспівають у Свято-Миколаївському соборі. Його останнім спочинком стане Меморіал для поховання учасників бойових дій Свіштовського кладовища.
Нагадаємо, Кременчук попрощається з відданим захисником Батьківщини Юрієм Беркелею
Ліна Романченко
Фото Микити Ліцкевича