Адже законодавством передбачена й сплата штрафу, у разі прострочення платником аліментів щомісячних перерахувань, котрі не скасовуються навіть у воєнний час.
Сплата аліментів зараз перебуває на особливому контролі та забезпечується роботою державної виконавчої служби.
Для виконання кожного судового рішення громадяни мають розумні строки, дотримуючись яких, можна не хвилюватися за правові санкції. Порушення ж часових рамок загрожує обмеженнями, котрі завдадуть незручностей у повсякденному житті та зрештою змусять вчинити відповідні дії.
Про це нагадують на сайті Кременчуцької міськради.
Варто пам’ятати – при заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 3 місяці, державний виконавець розпочинає застосовувати до боржника примусові заходи впливу (накладає арешт на майно, банківські рахунки тощо). А у випадку, коли така заборгованість перевищує обсяг платежів за 4 місяці, до громадянина застосовуються вже тимчасові обмеження у праві:
• виїзду за межі України;
• керування транспортними засобами;
• користування зброєю;
• полювання.
Крім цього, законодавством передбачена й сплата штрафу, у разі прострочення платником аліментів щомісячних перерахувань, котрі не скасовуються навіть у воєнний час. Відтак:
- за 1 рік несплати аліментів додатково стягується 20% від загальної суми боргу;
- за 2 роки – 30%;
- за 3 роки – 50%.
Нагадуємо, Усе про відстрочки від мобілізації: які є види, хто має право і хто може його втратити
За матеріалами джерела