
Пряма мова.
6 лютого у ВПУ №7 міста Кременчука було відкрито навчально-практичний центр з професії «Верстатник широкого профілю».
Під час заходу заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній розповів, як на базі ВПУ №7 створюють центр профорієнтації.
«Ми хочемо, щоб більше дітей обирали для себе професійну освіту, щоб більше дітей обирали технічні професії, технічні спеціальності… Підприємствам потрібно дуже багато фахівців, дуже багато робітників. На ринку праці не вистачає спеціалістів.
Ми готуємо загалом верстатників широкого профілю менше трьох тисяч на всю країну одночасно. Тобто випускається близько тисячі на всю країну. Це смішно. Тому ми будемо створювати більше таких центрів, щоб вони з’являлися в кожному великому місті, в кожній області, а в деяких випадках — навіть декілька.
Але від самого обладнання ситуація одразу не зміниться. Нам потрібна допомога всіх стейкхолдерів. Це дуже важливо. Нам потрібно, щоб учні 8–11 класів відвідували цей заклад освіти та підприємства протягом навчального процесу.
Щоб вони знайомилися з можливими кар’єрними траєкторіями та щоб більше з них у результаті обирали саме цей заклад, цю професію або інший заклад.
У цьому конкретному закладі в 2025 році, завдяки підтримці швейцарського уряду та Міністерства освіти, буде створено профорієнтаційний центр. Також громада отримає кошти на організацію екскурсій.
Проте надалі це потрібно налагодити так, щоб подібні заходи відбувалися постійно. Так це працює в європейських країнах: там діти в дев’ятому класі витрачають багато часу на профорієнтацію. А в такому місті, як Кременчук, мені здається, вони мали б відвідати всі основні підприємства, які забезпечують розвиток міста та є його головними платниками податків», — заявив заступник міністра освіти.
Також він зупинився на питанні співпраці закладів із бізнесом.
«Нам важливо, щоб навчальні програми відповідали потребам бізнесу. Ми готові долучитися, якщо у закладі виникають труднощі з переглядом навчальної програми. Ми готові допомогти. Навчальні програми потрібно осучаснювати та переглядати.
Вони мають відповідати тим вимогам, які ставить бізнес зараз… Якщо студент, який навчається тут декілька років, зацікавлений у тому, щоб працювати на певному підприємстві, і швидко освоює потрібні навички, ми заохочуємо заклади створювати індивідуальні навчальні плани та впроваджувати дуальну форму здобуття освіти. Це дозволить студентам працевлаштовуватися раніше», — сказав чиновник.
Олег Булашев
Відео Микити Ліцкевича