
Гроші передають медикам.
Сьогодні на засіданні постійної депутатської комісії з бюджетних питань розглядали проєкти рішень, які виносять на засідання виконкому.
Серед інших розглянули питання про перерозподіл бюджетних асигнувань затверджених у бюджеті міської ради на 2025 рік.
Як пояснила заступниця начальника департаменту фінансів Тетяна Тетьоркіна, на початку цього року у Кременчуцького тролейбусного управління утворились великі вільні залишки і вони ними зараз не користуються.
"Ми на один місяць призупинили фінансування пільгової категорії громадян", - пояснила вона.
Тож цим коштом планують гасити борги із виплати заробітної плати медикам, які утворились за грудень минулого року і частину січня цього року.
А саме 1 млн 85 тис грн спрямують лікарні "Правобережна", а 1 млн 600 тис грн - Лікарні планового лікування.
"Для того щоб вони покрили борги по заробітної плати. Сьогодні ще не всі лікарні заключили із НСЗУ угоди, тому є в лікарнях проблема з виплатою зарплати. Поступово процес налагоджується, але ви ж самі знаєте, як там дуже важко з початку року завести цей процес. Тому ми ці кошти дамо, щоб люди могли скоріше отримати заробітну плату. Це борг за грудень і першу половину січня", - пояснила Тетьоркіна.
На це голова депкомісії Олександр Плескун поцікавився, як могло статися, що у КТУ утворився вільний залишок.
"Як так могло статися, що у нас є гроші на КТУ, а ніхто про це не знав, включаючи міського голову. Я взагалі думав, що комунальні підприємства звітуються перед хоча б департаментом фінансів", - слова Плескуна.
Тетяна Тетьоркіна ж нагадала, що вони звітуються перед головними розпорядниками коштів.
"Я була особисто на нараді, то керівник департаменту житлово-комунального господарства доповів всю інформацію по своїм комунальним підприємствам. Наприклад, "Теплоенерго" повернуло там кошти, щоб ми могли ними скористатися в важкий період в кінці року. Тобто по житлово-комунального господарства процес йшов дуже відкрито і прозорий", - сказала Тетьоркіна.
Так і не з'ясувалось, чому вільний залишок залишився на КТУ. Але тепер це комунальне підприємство буде ще й на контролі депутатів.
Варто нагадати, що минулого тижня під час засідання Кременчуцького виконкому, очільник міста Віталій Малецький розповів, чому він такий розлючений. Виявилося, винний у цьому керівник Кременчуцького тролейбусного управління Олександр Вертюх, який був викликаний «на килим до мерії». Цей керівник наприкінці 2024 року «зажав» 19 млн грн і навіть не заробив на цій сумі нічого, якби розмістив кошти у банку.
Нагадаємо, Малецький розлютився: директор КТУ Вертюх «зажав» 19 млн грн і чи хитається тепер під ним крісло
Пізніше Малецький розкритикував закон про комунальні підприємства нардепа Мовчана через ситуацію з КТУ
Світлана Павленко
Фото ілюстративне