
Рішення депутатів.
Сьогодні на сесії депутати Кременчуцької міськради змінили дату святкування Дня міста.
Тепер свій День народження Кременчук святкуватиме в останні вихідні травня. Відповідне рішення щойно затверджено на сесії міської ради.
Про це пише редактор нашого видання Олег Булашев в Телеграм-каналі.
«З метою підвищення позитивного іміджу та промоції міста Кременчука, відродження місцевих традицій, що є основою подальшого розвитку, консолідації зусиль усіх мешканців на шляху ефективної розбудови Кременчуцької міської територіальної громади, відповідно до витягу з протоколу від 05.12.2024 № 4 комісії з найменування об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у межах Кременчуцької міської територіальної громади, розпорядження міського голови від 19.12.2024 № 297-Р «Про проведення громадського обговорення щодо визначення дати святкування Дня міста Кременчука», враховуючи результати електронного голосування в застосунку «Кременчук цифровий», проведеного комунальним підприємством «Міськоформлення» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, згідно з яким більшістю опитуваних – 234 голоси (72%) із 327 голосів (100%), підтримано варіант – останні вихідні травня, керуючись статтями 25, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області вирішила:
1. Встановити, починаючи з 2025 року щорічно:
1.1. Відзначення Дня міста Кременчука – останні вихідні травня;
1.2. Відзначення Дня вигнання нацистських загарбників з Кременчука
під час Другої світової війни – 29 вересня»,- сказано у рішенні.
Олег Булашев акцентує, що не всі містяни підтримують дане рішення, а голосування у застосунку «Кременчук цифровий» прийняло лише 0,15% від населення міста.
Детально про те, як на сесії приймалося рішення - пізніше читайте на сайті Кременчуцької газети kg.ua
Доповнено.
Сьогодні, під час сесії Кременчуцької міської ради, секретар міськради Юрій Гриценко заявив, що ініціатива про приведення у відповідність до історичних подій важливих дат для життя громади, та, зокрема, роз’єднання Дня заснування Кременчука та Дня вигнання з Кременчука нацистських загарбників, раніше надійшла від громадськості. На її підставі серед містян було проведене опитування щодо дати відзначення Дня міста. Серед учасників, які взяли участь у ньому, більшість - 72%, підтримали ініціативу про зміну дати відзначення Дня Кременчука. Цю ініціативу громади Кременчука теж було підтримано Українським інститутом національної пам’яті.
Слід нагадати, що перенесення Дня святкування Дня міста з 29 вересня на кінець травня пов’язано з тим, що саме наприкінці травня в історії Кременчука відбулися важливі події:
- 1649 рік – місто отримало Магдебурзьке право.
- 1770 рік – збудовано перший наплавний міст через Дніпро.
- 1785 рік – сформовано перший склад міського самоврядування.
- XIX – початок XX століття – у травні починалися весняні ярмарки та традиційні виїзди на острови для відпочинку.
Депутатка Лариса Гориславець у своєму виступі заявила, що потрібно мати більше наукових підтверджень святкування Дня міста саме у травні і навіть запропонувала сумістити День Незалежності України та День міста. А ще вона дуже влучно заявила, що комунальна телекомпанія не достатньо уваги у своєму ефірі приділили даній тематиці. Вона рекомендувала директору комунального телеканалу Сергію Перепелятнику більше створювати інформаційних сюжетів відносно культурних подій у місті, передач, які б завадили потім супротиву містян стосовно прийнятих владою рішень.
Міський голова Кременчука Віталій Малецький порадив всім, хто цікавиться історією міста прочитати книгу про історію міста Дмитра Вирського і погодився, що комунальне ТБ не доопрацьовує і має створювати більше цікавого контенту.
Депутатка Зінаїда Проценко також підтримала ініціативу зміни дати святкування Дня міста і заявила, що потрібно відходити від радянщини, а святкування Дня міста – це ще й потрібний захід для налагодження контактів з побратимами і іншими країнами.
Депутат Микола Бокован запропонував святкувати не День міста, а саме День Кременчука, а депутат Геннадій Іванян зазначив, що перейменування дати святкування не вимагатиме фінансових вливань.
Після обговорення, 31 депутат підтримали рішення. Утримався від голосування лише депутат Богдан Лазоренко.
Світлана Павленко