
Подробиці.
15 травня 2025 року до Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Полтавській області прибули провідні науковці та викладачі кафедр гідробіології та іхтіології, та аквакультури Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) для проходження виробничого стажування, яке тривало 5 днів.
Наступного дня, відбулася робоча зустріч, під час якої обговорювалися напрями подальшої співпраці між установами з метою охорони, збереження та відтворення водних біоресурсів України. У рамках зустрічі НУБіП передав Управлінню навчальні посібники та довідники з іхтіології та іхтіофауни, написані науковцями університету.
Доктор біологічних наук, завідувач кафедри гідробіології та іхтіології НУБіП Наталія Ярославівна Рудик-Леуська презентувала монографію «Стан популяцій ляща та плітки Сулинської затоки Кременчуцького водосховища», яка є результатом спільної роботи НУБіП та Полтавського рибоохоронного патруля.
Доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри аквакультури Віталій Валерійович Бех наголосив на необхідності активного відтворення та зариблення водних об'єктів, зокрема Дніпра, для запобігання замуленню та заростанню, що є наслідком змін клімату та водності річок.
Очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Анатоліївна Кулинич надала пропозиції щодо вдосконалення освітньо-професійних програм для здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура», зокрема:
- забезпечення сталого використання водних об'єктів для вирощування гідробіонтів;
- збереження рідкісних і зникаючих видів водної фауни;
- оптимізація промислового рибальства відповідно до екологічних стандартів;
- впровадження технологій екологічної сертифікації водойм.
Ця співпраця сприятиме підготовці висококваліфікованих фахівців, здатних ефективно вирішувати завдання з охорони та раціонального використання водних біоресурсів.
Олег Булашев