Кременчуцька газета
П'ятниця, 12 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Сусід із сараю зробив двоповерховий гостьовий будинок незаконно: суд у Кременчуці прийняв рішення знести новобудову

10 червня 2024 15:20

Судова справа.

Майже два роки судових засідань і ось крапку в справі про знесення самочинної споруди у Кременчуці, по вулиці Дмитра Демедюка, поставлено.

5 червня суддя Автозаводського райсуду Кременчука Сергій Нестеренко прийняв рішення у справі за позовом Неоніли А. до Олександра Г. про знесення самочинного будівництва.

Повний текст заочного рішення буде виготовлено 14 червня 2024 року, але з результативної частини рішення цитуємо наступне: «Позов Неоніли А. - задовольнити.

Зобов`язати Олександра Г. усунути перешкоди у користуванні Неонілою А. земельною ділянкою та нерухомим майном за адресою: АДРЕСА_1, шляхом знесення самочинного будівництва - перебудову - реконструкцію сараю, літ. «М» під господарську будівлю - гостьовий будинок шляхом прибудови та влаштування мансардного поверху…

Стягнути з Олександра Г. на користь Неоніли А. витрати з отримання професійної правничої допомоги в сумі 44 тис 500 грн, судового збору в сумі 992 грн 40 коп. та витрат за проведення судової будівельно-технічної експертизи від 29.12.2021 року в сумі 2 тис 800 грн…

Заочне рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня розгляду заяви про перегляд заочного рішення у разі його нескасування. Якщо в судовому засіданні було оголошене лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення».

Аби зрозуміти що саме відбувалося навколо прийнятого суддею рішення, «Кременчуцька газета» дізналася, що сусіди непорозумілися та одна з них пішла до суду. Вона мала на руках висновок експерта, який шляхом проведення візуального обстеження та дослідження представлених на розгляд документів встановив: будівля сараю літ. М. домоволодіння №** по вул. Дмитра Демидюка, розміщена на межі з земельною ділянкою №*** по вул. Дмитра Демидюка в м. Кременчуці.

Більше того, експерт указував, що роботи з реконструкції будівлі сараю літ. «М» під гостьовий будинок в домоволодінні №17 велися з порушенням нормативно-правових актів у галузі будівництва, а саме:

- роботи проводилися без будівельного паспорта забудови земельної ділянки;

- порушені вимоги п.6.1.41 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій. Основні положення» щодо «відстані до межі суміжної земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м», оскільки будівля сараю літ. «М», що реконструюється під гостьовий будинок, в домоволодінні №** по вул. Дмитра Демидюка в м. Кременчуці, розміщується на межі з земельною ділянкою №***, виступаюча конструкція даху частково нависає над суміжною земельною ділянкою №*** по вул. Дмитра Демидюка;

- порушені вимоги п.15.2.2, табл. 15.2 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій. Основні положення», оскільки відстань між будівлею сараю літ. «М», що реконструюється під гостьовий будинок, в домоволодінні №** та існуючим житловим будинком літ. «А, А',а» в домоволодінні №*** по вул. Дмитра Демидюка в м. Кременчуці становить: з фасадної частини (з боку вул. Дмитра Демидюка) 1,87 м, з тильної частини будинку 1,65 м при нормі 8 м.

На фотографіях бачимо, як з одноповерховим будинком зростала незаконна двоповерхівка. Тепер власник сараю, який став гостьовим будинком, має знести.

Нагадаємо, Кременчужанка через мерію вирішила повпливати на сусіда, який розкидає на їх спільному дворі будматеріали та «будується» після 9-ої вечора

Шанхай на Європейській: кременчужанка скаржиться на сусіда, який самовільно добудував помешкання на гаражі у їх спільному дворі

 

 

Клим Соколов 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися