Пряма мова.
Кременчуцькі підприємці вже на останньому подиху. Вони вкрай обурені тим, що навіть не отримуючи тепло взагалі, «Полтаватеплоенерго» виставляє їм захмарні рахунки, а місцева влада при цьому не дуже захищає місцевий малий та середній бізнес від монополіста.
Такі рахунки призводять до накопичення боргів і у подальшому ця ситуація може призвести до втрати кременчужанами бізнесу, залишення людей без роботи, бюджет – без надходжень.
Про це підприємці третього грудня розповіли на прийомі віцемеру Івану Москалику.
Підприємців обурює поведінка керівництва енергокомпанії. Наприклад, «Полтаватеплоенерго» відмовилося надавати Держпродспоживслужбі документи, які б могли вплинути на вирішення справи встановлення справедливих тарифів на тепло, які вимагають кременчуцькі підприємці, називаючи діючи тарифи енергокомпанії безпідставними та незаконними.
«У мене питання - міська влада, хлопці, ну ви можете на своєму рівні щось зробити?.. Ми щось декларуємо, декларуємо, вже декларуємо третій сезон, а наші борги вже виростають так, що почали вже отримувати судові накази…
Вони перекриють мені рахунки завтра, і я не зможу жодному заводу офіційно нічого проплатити. Для мене це все - мій бізнес втрачено та податки не заплатиш…
Мені простіше зараз закрити бізнес у Кременчуці та сказати: «До побачення!». При цьому знайти місто, в якому є адекватна влада, якій я платитиму дійсно адекватніше! Ось ви до цього ведете! Ви вбиваєте бізнес геть! Ну ось, я до влади звертаюсь у вашому обличчі! Ви вбиваєте бізнес геть! Ми стаємо кріпаками «Полтаватеплоенерго»! Ми від них відмовитись не можемо! Чому я можу вимкнути світло і сказати: «До побачення! Я не платитиму». Чому я можу вимкнути воду і не платити тому, що лічильник стоїть все нормально. Тут же мені кажуть: «Так лічильник є, а ми все одно з тебе здеремо за приміщення, за тепло яким ти не користуєшся»,- казали підприємці Івану Москалику.
Чиновник слухав і періодично пояснював нюанси тієї чи іншої ситуації.
Далі підприємці сповістили, що коли вони були у нардепа Юрія Шаповалова на прийомі, то він дав доручення інформувати їх про зміни у вирішенні питання, тим паче він є одним з керівників парламентського комітету з питань ЖКГ. Він дав обіцянку розібратися в цьому питанні у вересні-жовтні місяці. Сьогодні на календарі вже грудень, але віз і нині там.
«Ми ходимо і не знаємо, до кого звернутися. Тому у зв'язку з цим у мене пропозиція: чи можна створити робочу групу під вашим керівництвом, чи когось кого ви визначите, але найкраще ми бачимо її керівником саме вас, бо ви небайдужі та завжди йдете на контакти, вболіваєте цією проблемою…
Тому я хочу попросити вас створити таку робочу групу, де можна було б обговорювати зміни, просування, плани…»,- запропонувала одна з підприємців і інші її підтримали.
Цю пропозицію підтримав і Іван Москалик, але він ще запропонував обговорити це питання з міським головою Віталієм Малецьким на зустрічі, яка відбудеться 19 грудня.
А тим часом підприємці кажуть, що вже мають факти того, як «Полтаватеплоенерго» не вірно нараховує тарифи на площу приміщень і просять владу допомогти провести відповідний аудит.
«Нажаль у нас немає доступу до всіх реєстрів»,- парирував чиновник, але обіцяв поміркувати, як законим шляхом це можна зробити.
Також підприємці стурбовані тим, що судові виконавці за борги вже відкрили справи.
«Якщо влада не допоможе, то ми у кінці-кінців втратимо малий бізнес у Кременчуці»,- сказали підприємці.
В ході зустрічі також було вирішено, що частина підприємців проситиме про зустріч з начальником Полтавської обласної військової адміністрації Філіпом Проніним чи його першим заступником Богданом Корольчуком, до яких у них є довіра і надія на вирішення питання. Саме обласна влада має стати каталізатором того, аби джерела теплозабезпечення міста від «Полтаватеплоенерго» були передані місту і тоді тариф, як каже міський голова Кременчука Віталій Малецький, має знизитися.
Уряд зробив крок аби у Кременчуці знову були старі тарифи на тепло
Мрія мешканців лівобережжя Кременчука про нижчий тариф на тепло поки залишається мрією
Олег Булашев
Відео Микити Ліцкевича