
Судова справа.
Автозаводський районний суд Кременчука виніс вирок у справі за обвинуваченням громадянина у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185 та ч. 5 ст. 407 Кримінального кодексу України.
Чоловік є військовослужбовцем за контрактом, раніше неодноразово судимий за, зокрема, крадіжки. Як повідомляється у Єдиному державному реєстрі судових рішень, він обвинувачується у таємному викраденні чужого майна (крадіжці) в умовах воєнного стану, а також у самовільному залишенні місця служби на період понад три доби без поважних причин.
За матеріалами справи, 8 листопада 2023 року обвинувачений, перебуваючи в квартирі знайомої, помітив у шафі, що знаходиться у спальні, золоту обручку та ключі від квартири, в якій перебував. У цей момент у нього виник умисел на крадіжку зазначеної обручки та ключів.
Перебуваючи у вказаному місці та часі та упевнившись, що за ним ніхто не спостерігає, він, розуміючи незаконність і протиправність своїх дій, з корисливих мотивів, повторно, в умовах воєнного стану, шляхом вільного доступу, викрав ці речі електронний ключ від квартири та золоту обручку 585-ї проби, вагою 3,220 г, вартістю 7760,19 грн. Своїми діями він спричинив потерпілій майнову шкоду на зазначену суму.
Згодом, маючи при собі викрадений електронний ключ та обручку, чоловік покинув місце вчинення злочину та розпорядився ними на власний розсуд, завдавши потерпілій матеріальної шкоди.
16 червня 2023 року він, перебуваючи на військовій службі, самовільно залишив місце служби та перебував поза розташуванням військової частини до 10 вересня 2024 року, що підтверджує ухилення від виконання військового обов'язку в умовах воєнного стану.
У судовому засіданні обвинувачений визнав свою вину повністю, розкаявся та сприяв розслідуванню. Потерпіла підтвердила факт крадіжки, зазначивши, що частина збитків була відшкодована.
Суд, заслухавши обвинуваченого, потерпілу та враховуючи матеріали справи, дійшов висновку про доведеність вини чоловіка.
Суд визнав його винним та призначив покарання:
-
за ч. 4 ст. 185 КК України – 5 років позбавлення волі;
-
за ч. 5 ст. 407 КК України – 5 років 1 місяць позбавлення волі.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання визначено у вигляді 5 років 1 місяця позбавлення волі. Додатково, на підставі ст. 71 КК України, з урахуванням невідбутого покарання за попереднім вироком, остаточний термін відбування покарання складає 5 років 2 місяці позбавлення волі.
Суд також постановив продовжити обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, стягнути з нього на користь держави процесуальні витрати у розмірі 7798 грн та повернути потерпілій вилучені речові докази (золоті вироби, електронний ключ).
Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів.
Марина Соловей