Кременчуцька газета
Вівторок, 18 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Штрафи для ухилянтів зростуть: скільки доведеться сплатити

29 квітня 2024 17:25

Чоловіка можуть штрафувати, якщо він проігнорував повістку. Далі наступним документом після повістки йому надсилають "вимогу".

Прийнятий Верховною Радою закон про мобілізацію запрацює з 18 травня. Починаючи з цієї дати, діятимуть збільшені штрафи за ухилення від мобілізації.

Що треба знати про нові штрафи, РБК-Україна розповів адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко.

Які будуть штрафи за ухилення від мобілізації

Зараз штрафи за ухилення від мобілізаційних вимог (за ігнорування вимоги піти в ТЦК і оновити свої дані становить від 1700 до 5200 гривень.

Після 18 травня 2024 року, коли вступить в силу прийнятий недавно закон про мобілізацію, ці суми становитимуть вже від 17 до 25 тисяч гривень за перше правопорушення. І від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових і юридичних осіб, каже адвокат.

Чоловіка можуть штрафувати, якщо він проігнорував повістку. Далі наступним документом після повістки йому надсилають "вимогу".

"Коли чоловік військовозобов'язаного віку не з'явився за повісткою, тоді ТЦК направляє запит у відділ поліції з проханням провести його адмінзатримання. Якщо цього протягом 5 днів не зробили, чоловіку надсилають ще один документ – "вимогу". Це вже не рекомендація, а зобов'язання прийти до військкомату", – пояснює Катерина Аніщенко.

В іншому випадку в ТЦК будуть вимушені звернутися до суду з заявою про заборону керувати транспортними засобами та накладення інших адміністративних стягнень на цю людину як на ухилянта.

"Ті військовозобов'язані, які не з'являлися до ТЦК під час дії воєнного стану раніше, зараз так чи інакше мають при першому поході до військкомату сплатити штраф. Навіть якщо ви туди звертаєтеся, щоб отримати відстрочку. Різниця в тому, що після 18 травня суму доведеться сплатити вже вищу", – додає адвокат.

Після оновлення військово-облікових даних чоловік отримує постанову про накладення на нього адміністративного стягнення.

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися