Кременчуцька газета
Вівторок, 12 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Шкірвендиспансер та онкодиспансер Кременчука місто може забрати на свій баланс, аби зберегти лікувальні установи

23 серпня 2023 15:55

У планах обласного керівництва їх скоротити чи реорганізувати.

Сьогодні Кременчук відвідав начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін. Він проінспектував укриття шкіл на Молодіжному, а після цього традиційно провів брифінг.

Серед питань, які пролунали сьогодні, було і питання недоцільності закриття шкірвендиспансеру у Кременчуці.

«Оце нам сьогодні зранку принесла жінка. Це ксерокопії листів, це живі люди, тут номери телефонів і прохання, благання людей не закривати шкірдиспансер у Кременчуці», - розповіла редакторка «Телеграфу» Ольга Мінчук.

Д.Лунін попрохав нікого не спекулювати на цій темі.

«Я вже давав коментарі велику кількість разів з цього питання. У нас в країні сформована спроможна мережа. Вона затверджена міністром охорони здоров'я, мною, начальником військової адміністрації, погоджена з усіма учасниками процесу…

Пан Лисак, директор департаменту охорони здоров'я, кілька разів давав пояснення і вам, і іншим медіа. Ситуація не змінилась і вона змінюватись не буде», - був категоричним Д.Лунін і заявив, що диспансер у Кременчуці існувати не може, а послуги лікарів диспансеру будуть надаватися в поліклінічних та амбулаторних відділеннях.

«Я хочу вам сказати, і щодо онкодиспансера, треба також приймати рішення, тому що Міністерство охорони здоров'я не бачить у нас двох лікарень на території області», - сказав Д.Лунін.

Він бачить вихід ситуації з онкодиспансером в тому, аби Кременчуцький онкодиспансер став філією Полтавського обласного онкодиспансера, або його треба переводити на рівень міської лікарні.

«Це питання, яке буде найближчим часом також вирішуватися», - каже керманич Полтавщини.

У підтримку вищезгаданих закладів виступив мер Кременчука Віталій Малецький.

Він розповів, що раніше в місті закрили нарко- та психдиспансери. Частину їх функцій взяли відділення, які знаходяться в лікарні планового лікування (колишня ЦРЛ).

Саме по такому алгоритму зараз опрацьовується питання щодо шкірдиспансеру.

«Дійсно, там частина функцій потрібна і треба буде десь мешканцям міста надавати, щоб вони не їздили в Полтаву. Ми опрацьовуємо зараз питання відкриття теж відділення, набагато меншого формату, з набагато меншим переліком і кількістю фахівців і послуг в місті Кременчуці», - каже мер.

Далі мер розповів про своє бачення подальшої долі онкодиспансеру.

«Дивіться, по онкодиспансеру набагато складніше, але зараз якщо добудується корпус, той, який зараз діагностичний - новий, він буде укомплектований і в нього буде вкладено дуже багато коштів з обласного бюджету в тому числі, то він досить довго не потребуватиме значних капіталовкладень І в принципі з ним можна буде працювати на рівні, як структурного підрозділу першої міської лікарні», - заявив мер.

Журналісти заявили, що лікарні мають бути на тих місцях, де до них звикли люди.

Мер заявив, що приміщення диспансерів у власності облради.

«Якщо вони його нам передадуть в комунальну базу, то там і залишимо», - сказав мер, а губернатор в свою чергу повідомив, що позиція у депутатів облради така, що якщо дану  функцію на себе забирає місто, то варто залишати ті будівлі і відповідні споруди, передаючи на баланс міста.

«Я повністю підтримую таку позицію. Більш того, якщо є така співпраця, то будемо разом працювати і допомагати. Якщо ми не можемо напряму давати субвенцію по цьому напрямку, то ми можемо закрити інші напрямки, закупити дороговартісне обладнання тощо», - зазначив Д.Лунін.

Нагадаємо, Керманич Полтавщини Лунін запевнив, що лікарі з Кременчуцького шкірвендиспансеру будуть працевлаштовані і це гарантує Малецький

Медики та пацієнти вимагають зберегти Кременчуцький шкірвендиспансер, але медпрацівники не хочуть, аби ними керував Корень

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися