Кременчуцька газета
Середа, 11 Грудня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Розкрито секрет, чому на театралізованих екскурсіях в Кременчуці учасники були в зелених мантіях та коли їх відновлять знову 

11 листопада 2024 15:20

Один цикл завершився. Але далі буде...

Протягом чотирьох вихідних днів. 2, 3, 9 та 10 листопада, у Кременчуці провели театралізовані екскурсії вулицями міста.  Вони були незвичайними - частина учасників була у зелених мантіях і з ліхтариками. Тому містяни навіть охрестили екскурсантів "зеленими чоловічками".

Але самі  організатори повідомляли про проєкт «Театралізовані екскурсії», як про новий інтерактивний формат знайомства з історією Кременчука.

"На кожній локації маршруту на вас чекатимуть унікальні перформанси, створені істориками та митцями спеціально для цих екскурсій. Завдяки продуманим маршрутам та костюмам учасники відчують атмосферу різних епох, побачать знайомі місця у новому світлі, дізнаються цікаві факти та легенди про місто. Проєкт реалізовано з метою популяризації культурної спадщини Кременчука та залучення місцевих жителів до вивчення історії свого рідного краю. Екскурсії розраховані на аудиторію всіх вікових категорій та поєднують елементи розваги та навчання, щоб кожен учасник зміг насолодитися цим досвідом та відкрити для себе щось нове", - так описано проєкт.

Перед екскурсією 10 листопада журналістка Кременчуцької газети поспілкувалась з організаторкою екскурсій, директоркою Кременчуцької міської художньої галереї Надією Купенко.  

"На цей час це вже четверта екскурсія, крайня з циклу. Ми не говоримо остання, не прощаємося, сподіваємося на продовження, але з більш сприятливої погоди. За нашими, орієнтовними, підрахунками на першу екскурсію завітали близько 35-40 осіб, а далі пропорційно збільшувалося, на вчорашній екскурсії (9 листопада, авт) вже було близько 60-70. Звичайно, що ми хвилюємося, адже першопочатково і всі дозволи ми писали на 35-ть учасників екскурсії. Проте раді бачити всіх і ділимося мантії з першими 30-ма, хто до нас завітав", - розповіла пані Надія. 

Розкрила вона секрет, чого ж екскурсанти одягають зелені мантії. Говорить, що багато запитань щодо цього. 

"Мені не дуже подобається формулювання "зелені чоловічки", адже це несе за собою негатив. Ідея була в тому, що зелений чудово поєднується з кольором природи, зелений гарно виділяється на фоні осіннього парку. А також зелений несе менш негативний відтінок. Ми відкинули варіанти чорних мантій, білих.  ми розглядали варіант жовтих, але це осінь. Тому вирішили зупинитися на зеленому. А для членів команди просто не вистачило зелених мантій, тому ми докуповували іншу тканину, і можна було всіх разом бачити. Ось я в червоній, мої помічники в коричневій, але першопочатково ми всі планували бути разом в зелених", - зазначила організаторка.

А на запитання, чи досягли організатор поставленої мети відповіла: "Знову ж таки, я особисто маю дуже високі вимоги до себе, тому на цей час я розумію, що є до чого рости, рівнятися, вдосконалюватися, але люди задоволені і це найголовніше для мене в такому випадку". Те. що люди були задоволені говорить і той факт що дехто приходив кілька разів на екскурсію.

Варто відзначити (про це акцентувала Надія Купенко на початку екскурсій) для підготовки використано матеріали відомої краєзнавиці авторки книги «Вулицями старого Кременчука» Алли Лушакової,  директорки Кременчуцького краєзнавчого музею Алли Гайшинської, Дмитра Вирськогодослідника історичних фактів родом з Кременчука.

А ліхтарики використовували, аби підсвічувати в темряві, адже екскурсії за планом закінчувались, коли сідало сонце. 

Не можна не відзначити, що під час екскурсій було живе спілкування з учасниками - можливість дати відповідь на запитання, при цьому повідомити цікаве іншим і дізнатися щось нове. 

Але деякі речі із програми точно варто прибрати. У часи, коли в Україні проходить процес деколонізації, і намагаються прибрати з міст (назви вулиць, пам'ятники) під час екскурсій згадували російську імператрицю Катерину і її приїзд в наше місто. Тут виникає питання, чи доречно це. 

"Сьогодні сходила на екскурсію. Я була поганим слухачем, бо спочатку була на телефоні. У справах волонтерсько-консультативним. Але частково щось почула. Я не знаю критикувати чи ні - бо сама ідея прекрасна. І як на початок - просто має бути. Але. … історія міста це не лише Єкатерина. Пора повертатися до козаків. І починати з того. І вчити напамʼять", - написала кременчуцька волонтерка Алла Заможська.

До речі, ті кременчужани ходили на пішохідні екскурсії з покійним краєзнавцем Євгеном Бергером чимало всього знають з історії Кременчука. Проте вимушеним переселенцям (організатори зазначили, що особливо на них розраховані ці екскурсії) чимало фактів про Кременчук стали справжнім відкриттям.

Довідково

Проєкт є переможцем грантової програми Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів для розвитку сектору перформативних мистецтв в Україні.

      

 

Нагадаємо, Кременчук заполонили "зелені чоловічки": дізнайтеся, хто ці люди у мантіях?

 

Світлана Павленко

Фото авторки

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися