Судова справа.
26 квітня 2024 року, під час рейду, Полтавські рибоохоронці затримали порушника на водоймі Кременчуцького водосховища в районі селища Градизьк, який під час весняно-літної нерестової заборони, ловив рибу сітками з берега в забрід. Загалом було впіймано близько 40 рибин, більшість з яких ікряних: 5 кг пліток, сріблясті карасі, синці та плоскирки.
Своїми діями громадянин завдав державі та її екосистемі істотної шкоди.
На місце події було викликано слідчо-оперативну групу Національної поліції.
На порушника було складено адміністративний протокол, та направлено матеріали для відкриття кримінальної справи.
Після розслідування та направлення матеріалів до суду, Глобинським районним судом Полтавської області порушника правил рибальства було притягнуто до кримінальної відповідальності.
Громадянина визнано винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду) та призначено:
«покарання у виді обмеження волі строком на один рік. Застосувавши ст. ст. 75, 76 КК України, ОСОБУ від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком 1 рік.»
Також суд зобов’язав порушника відшкодувати державі, в повному обсязі, заподіяні збитки в сумі 56 440 грн. та витрати на проведення експертизи в кримінальному провадженні – 3 786,40 грн
Полтавський рибоохоронний патруль, нагадує, що рибалити на території України дозволено лише за умови дотримання всіх правил та норм риболовлі.
Недотримання вимог чинного природоохоронного законодавства тягне за собою, як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів негайно повідомляйте на «гарячу лінію»: (096) 907 5008
НАГАДУЄМО, що з 1 листопада 2024 року встановено заборону на вилов водних біоресурсів у водоймах на зимувальних ямах, в тому числі з берега, яка діятиме до початку нересту (весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів у 2025 році).
Клим Соколов