Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Реагуючи на новину: працівники «Благоустрою Кременчука» проводять заходи пов'язані з очищенням і обробкою дерев від лишайників

3 березня 2024 08:30

Фотофакт.

 

Працівники комунального підприємства «Благоустрій Кременчука» відреагували на новини у «Кременчуцькій газеті» де ми повідомляли, що у парку Слави (раніше це був парк «Ювілейний чи друга черга парку Придніпровського) та у сквері Пам’яті загиблим у «Амсторі», якій розташований біля пам’ятника Тарасу Шевченка, нові дерева хворіють настінною золотянкою.

У повідомленні, яке комунальне підприємство розмістило на своій сторінці у Фейсбуці зазначено, що наразі іх працівники проводять заходи пов'язані з очищенням і обробкою дерев від лишайників.

Вони стверджують, що мох і лишайники зустрічаються досить часто як на молодих, так і на старих деревах. Вони не є паразитами як такими, адже не харчуються рослиною, на якій живуть.

«Лишайники – це група симбіотичних організмів, що складаються з грибів і зелених водоростей або ціанобактерій. Не маючи коріння, вологу лишайники вбирають своєю поверхнею, а необхідні мінеральні речовини отримують разом з пилом і дощовою водою.

Проте вони завдають шкоду інакше – уповільнюють відновлення кори, створюють більш сприятливе середовище для розвитку бактерій та появи шкідників.

У ослаблених дерев різко знижується опірність до лишайнику. Ослаблення може бути спричинене загущенням крони, підмерзанням деревини, розтріскуванням кори, також поява лишайників на стовбурі дерев може бути обумовлена погодніми умовами.

Найкращий час для очищення дерев від лишайників – рання весна, коли на деревах ще не набубнявіли бруньки, і пізня осінь.

Для знищення і профілактики лишайника та моху, найкращим методом вважається його механічне видалення зі стовбурів та гілок дерев’яним шкребком або капроновими щітками (тобто вручну). Потім ці місця треба обприскати розчином залізного купоросу.

Звісно, по всій території міста знищити всі лишайники неможливо.

Також проводяться заходи, що допомагають підтримувати здоров'я рослин - підживлення, внесення добрив, своєчасна санітарна обрізка та прорідження крони»,-сказано в повідомленні КП «Благоустрій Кременчука».

У парку Слави та у сквері Пам’яті загиблим у «Амсторі» нові дерева хворіють настінною золотянкою

 

Клим Соколов

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися