Кременчуцька газета
Неділя, 3 Березня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

"Поверніть захисників Маріуполя додому" - у Кременчуці пройшла акція на підтримку полонених захисників

10 грудня 2023 15:00

12 міст України о 12.00 сьогодні долучились до проведення акції.

Сьогодні у Кременчуці рідні і близькі полонених військовослужбовців, які вже 19 місяців, перебувають в російському полоні, вийшли з плакатами на акцію. 

Більшість з них служили у легендарному полку «Азов» і були взяті у полон в Маріуполі. Саме з травня 2022 року військові перестали виходити на зв’язок.

12 міст України о 12.00 сьогодні долучились до проведення акції. 

Кременчужани нагадують, що військовослужбовці виконали наказ і вимушені були залишити "Азовсталь" і піти в полон ще в травні 2022 року. Дехто саме з того часу не знає, де їх чоловіки, сини, брати. Дехто отримав хоч якусь звісточку.

Взагалі ж учасники і учасниці акції говорять, що хочуть нагадати суспільству, що їхні сини та доньки, чоловіки та жінки, онуки та онучки уже тривалий час знаходяться в російському полоні, а єдине, що вони прагнуть - повернути рідних додому. Відомо, що серед полонених і співробітники Нацполіції, прикордонники, військовослужбовці інших частин...

 

Без сліз неможливо слухати історії, які розповідають учасниці акції про своїх рідних. Вони всі схожі. І не дивно - людей об'єднує спільне горе...

"Я чекаю на свого чоловіка, який з 20 травня 2022 року знаходиться в полоні. І зв'язку з ним зовсім ніякого, інформації ніякої. Знаємо, що подаються в списки на обміну. Але вся інформація про наших рідних  від хлопців, які були обмінені. Я у травні дізналась, що мій чоловік  живий. Все. Більше інформації ніякої. Такі акції потрібні, аби привернути увагу суспільства. Щоб не забували хлопців, наших захисників. Щоб пам'ятали всі, що є хлопці, яких треба витягати з пекла полону", - говорить дружина азовця Оксана.

Мати, яка виплакала всі очі, і яка понад усе ненавидить слово "тримайтесь". Адже говорить, що немає за що триматися.

"Мене звати Світлана, я мама полоненого азовця, який вийшов 18 травня із заводу «Азовсталь». І виконав цей наказ для збереження життя поранених. І для збереження життя цивільних, які теж переховувались  в «Азовсталі». Багато інформації ми не знаємо. Тому що зв'язку з азовцями немає. Їм не можна ні листа передати, їм не можна посилку якусь передати. Ми  не знаємо, чи живі хлопці. 6 травня був крайній обмін азовців. І мені просто подзвонили хлопці, сказали, що він знаходиться в Оленівці. Є інформація, що проти хлопців порушують кримінальні справи, за злочини яких вони не робили. Їм вироки виносять від 25 років до 28. Є випадки, де дають пожиттєво нашим хлопцям за те, що вони взагалі не робили. Я тільки знаю, що мій син теж засуджений", - говорить кременчужанка.

І тут же поруч дуже маленька учасниця акції - Ульяна. Вона народилась, коли її тато був в полоні. І ніколи не бачила найріднішу людину. Уже говорить слово "тато", але звертається при цьому  до портрета. 

"Мій чоловік в травні потрапив в полон, а в червні вона народилася.  Він тільки знає, що вона є, але він її не бачив ще ні разу. Ми разом служили в Миколаєві в морській піхоті. І на момент повномасштабного вторгнення він був вже в Маріуполі. Ну я була в Миколаєві", - розповіла Вікторія, мама Ульяни.

А Владислава, яка чекає брата з полону, говорить, що найбільш гнітюче - то невідомість. Хоч силі духу і впевненості цій тендітній жінці вистачає.

 

"Коли говорять, що "хоч би повернулись живими", я завжди виправляю: вони повернуться обов'язково! Повернуться живими", - її слова.

НагадаємоЗ Кременчука стартувала хода на Київ: родичі полонених звертаються за допомогою у визволенні їх рідних з російського полону

 

Світлана Павленко

Відео Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися