Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Пошук винних обернувся для Малецького звинуваченнями в свій бік 

1 березня 2024 16:40

 

Пряма мова.

Сьогодні, під час сесії Кременчуцької міської ради, при розгляді питань, які стосувались навчальних закладів, голова комісії з питань освіти Зінаїда Проценко, мабуть, скориставшись відсутністю депутата Богдана Лазоренка, звернулася до нього зі словами:

«І в мене питання до колег-депутатів, зокрема, сьогодні Богдана немає, але я хочу згадати його. Оці позовні заяви на сьогоднішній день, це що, недолугість і нерозуміння перспектив нашої держави, чи це свідомий підрив майбутнього, яке ми на сьогодні намагаємося максимально в таких важких умовах зберегти і покращити?».

Мова депутатки стосувалася того, що в гімназії №2  ремонт розпочався раніше, ще до того, як всі документи були узгоджені і затверджені. Тоді депутат Богдан Лазоренко намагався з’ясувати хто робить укриття в кременчуцькій гімназії №2, не маючи документів. Для цього до школи комісія департаменту освіти і також не змогла знайти відповідь на поставлене народними обранцями питання. Аби розібратися в ситуації, депутат Б.Лазоренко звертався до правоохоронців.

Але правоохоронці Кременчука, яких очолює Олександр Холондович, порушень закону при будівництві укриття в школі №2 не побачив, а його полтавські колеги відкрили кримінальну справу.

Але повернемося до сесійної зали.

Звісно відповісти Зінаїді Проценко колега Богдан Лазоренко через відсутність на сесії не зміг.

Можливо, цим скористався і міський голова Віталій Малецький, який також підключився до розмови та почав критикувати Б.Лазоренка.

«…Якщо директор школи і підрядна організація в умовах війни розпочали роботи без наявності певних документів, чисто формальних, для того, щоб швидше зробити укриття в школі для дітей і персоналу, то їм, мабуть, треба дякувати, а не пасквілі писати, заяви писати і натравлювати на них правоохоронців. Це щоб комусь відкривали кримінальні справи, а хтось заробляв на адвокатських послугах або на переглядах своїх газет.

Тому, шановні колеги, зважайте, будь ласка, на це. І якщо ми заради заробляння на адвокатурі і на лайках, і переглядах, і монетизації реклами сторінки в якомусь виданні, ну, окей, працюйте так.Тільки тоді, вибачте, коли прийде час, вас за це запитають»,- пригрозив мер і навіть натякнув, що депутат про якого йде мова – невдаха.

Ось тут вже не втрималася депутатка Лариса Гориславець, яка подякувала колегам за те, що питанням освіти під час сесії приділили багато уваги і заявила:

«Якщо у нас уже дискусія переходить ну, скажімо так, не в обговорення шляхів прийняття рішень, а у пошук винних, бо Віталій Олексійович тут згадав, мого колегу, депутата Лазоренка, і пані Зінаїда теж шукає винних і висловлює обвинувачення, то доводиться і мені відреагувати.

Я хочу нагадати, що перш ніж звинувачувати депутатів, згадаймо, коли ми почали цей процес ремонту укриттів.

Згадаймо Віталія Олексійовича, який весь перший рік повномасштабного вторгнення говорив, що в нас в дитячих садках взагалі підвалів немає. І мені довелося підіймати документацію з департаменту освіти, акти обстежень, приходити тут на сесію і просити вас підіймати цю тему.

Ми бачили, що в тих актах вказано, що підвали таки є. І зараз йде ремонт, все-таки є підвали.

Я вважаю, якщо вже почали шукати винних, то давайте частину цієї провини візьме на себе Віталій Олексійович. Тому що Віталій Олексійович, на жаль, цілий перший рік повномасштабного вторгнення не було вказівки, не було вашої доброї волі, щоб розробляти проекти і щоб почати цю роботу з укриттями».

Далі депутатка Лариса Гориславець і попрохала колег обговорювати актуальні питання в русі пошуку рішень, а не пошуку винних.

Після цього мер Кременчука знову не зміг промовчати і заявив, що у перший рік повномасштабного вторгнення всі кошти фактично спрямовували на те, щоб відновити теплопостачання. Також він заявив, що під дитячими садочками насправді у багатьох не було підвалів.

«І я дуже прошу Геннадія Федоровича (Москалика, директора департаменту освіти, авт) запросити Ларису Олексіївну на екскурсію. На екскурсію до Центру соціальної реабілітації дітей, що на проспекті Свободи, де діти пригиналися для того, щоб зайти в укриття, і де довелося на півтора метра поглибити підвали, фактично створити його заново. Подивитися, як зараз під Академією майбутнього, наприклад, викопують ділянками і фундамент висить, а під нього підливають і роблять певні роботи по проєкту і це треба робити дуже довго. Фактично створюють заново підвальне приміщення, якого теж не було»,- заявив мер, виправдовуючись.

Але на ці виправдання було соромно дивитися, бо в інших містах країни в перший рік повномасштабного вторгнення укриття робилися по повній програмі, а у Кременчуці мер цього не робив. Тепер він каже, що кошти спрямовували на ремонт тепломереж, але і область нас не залишила напризволяще, спрямовуючи мільйони гривень на ці цілі.  

Депутат Лазоренко вимагає розібратися, як у кременчуцькій гімназії №2 без ЖОДНИХ дозвільних документів та укладених договорів невідомі роблять укриття

 

Олег Булашев

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися