Кременчуцька газета
Понеділок, 22 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Поки студент – в армію зась

25 червня 2024 09:30

Призовний вік понижено на два роки і вже дехто ратує за ще більш радикальні кроки у цьому напрямку, але поки що молодь від війни захищена, принаймні, двома чіткими позиціями Закону і це дає надію на майбутнє України. Не сміє чіпати мобілізація не військовозобов’язаних хлопців, молодших 25 років, не повинні служити студенти денної форми навчання. Якщо у вашому випадку це не так – у підтримку вам досвідчений військовий адвокат.

Відстрочка від служби, бо студент

Студенту може бути як 18, так і 45, але якщо він навчається на стаціонарі училища, коледжу чи університету – має повне право на відстрочку від мобілізації до отримання диплома. Те ж саме стосується дуальної форми навчання.

Новий мобілізаційний закон вніс в історію про студентів корективи. На відстрочку можуть претендувати лише здобувачі першої вищої освіти, не повинно також бути перепон для тих, хто проходить освітні рівні по наростаючій: бакалаврат, магістратура, інтернатура, аспірантура. Остання висіла на волосинці аби потрапити до списку захищених від мобілізації. Депутати це право за вченими розумниками (бо аспірантура саме для таких) залишили. Але також – лише одну.

Військовий вишкіл не омине

Починаючи з навчального року-2025, студенти паралельно з навчанням опановуватимуть основи військової справи. Усі, кому з 18 до 25. Передбачається, що військова підготовка, як окремий курс, триватиме три місяці, а в кращому випадку – це якщо з наступного року настане мир – п’ять місяців. І після цього юнак – вже не призовник, а військовозобов’язаний. Але й при цьому мобілізації до 25 років не підлягає, – роз’яснює військовий юрист адвокатського об’єднання Актум Катерина Петренко.

Що зробити аби була відстрочка

Насамперед, потрібно «озброїтися» довідкою зі свого навчального закладу про дійсність навчання. Принести її у ТЦК по місцю свого проживання разом із копіями паспорта і коду. Центр комплектування приймає рішення. Якщо якимось чином студент потрапив на військову службу – скажімо повістка його знайшла до того, як стали відомі результати вступу до навчального закладу і там видали відповідний наказ – все, зворотної дороги немає. З війська не відпустять, навчання можливе лише вже після звільнення зі служби, – акцентує увагу пані адвокат.

Де може згодитися допомога адвоката?

На жаль, є чимало перегинів і перевищення повноважень, які дозволяють собі ТЦК. Є випадки, коли «бойова» повістка і наказ про зарахування до числа студентів датовані мало не одним числом і є ризик потрапити таки не в інститутську аудиторію, а на полігон. Тут якнайшвидше потрібен юридично добре грамотний і досвідчений у військових питаннях адвокат. Кличте представника адвокатського об’єднання Актум. Тут є все – і десятирічна практика військових справ, і хист, і успішна статистика перемог на правовому фронті.

Переходьте на сайт об’єднання –https://www.actum.com.ua, де все детально розповідається та розписується. Заодно є покрокові алгоритми дій у кожній скрутній ситуації, де потрібна рятівна юридична підтримка.

Хочете швидшого результату – зателефонуйте: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60. У будь-який день з 8 до 22 години вас вислухають і допоможуть.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися