Кременчуцька газета
Неділя, 3 Березня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Поховання у Кременчуці: кого хоронять безплатно та які обмеження існують

6 листопада 2023 08:30

Корисна інформація, що допоможе у скрутний час.

Втрата рідної людини – найбільше горе, яке може бути. Тут відступлять інші негаразди, які доводиться переживати. Перед тим, як віддати шану і провести в останню путь – треба пройти через похоронні клопоти. Згодом будуть години і години суму, візити до могили на кладовища… І все це реалії життя, хоч і скорботні. Уже традиційно наша редакція надає інформацію про нюанси поховання, як в нашому місті, так в Україні в цілому.

Зараз у Кременчуці існує два діючих кладовища, на яких здійснюються поховання: Свіштовське та Деївське. Про це йдеться у відповіді, яку на запит нашого видання надали у комунальному підприємстві «Спецкомбінат ритуальних послуг» (КП «СКРП»). Також нагадують, що, згідно із Інструкцією про порядок поховання, утримання кладовищ і організацію ритуального обслуговування в населених пунктах України, поховання померлих дозволяється проводити лише на цих кладовищах. На закритих цвинтарях це можливо лише при наявності вільного місця в огорожі або ніші близького родича. У 2022 році у нашому місті провели 3 тис 315 поховань, станом на 1 жовтня поточного року – 1 тис 714. Скоріш за все, у порівнянні з минулим періодом, ця кількість суттєво не збільшиться.

Поховання за довоєнними тарифами

Тарифи на поховання у Кременчуці встановили ще влітку 2021 року, згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради. З того часу вони не змінювались. Як і раніше, з прайс-листом на послуги підприємства можна ознайомитися у столі замовлень КП «СКРП» за адресою: вул. Махоркова, б. 31 і на сторінці підприємства на офіційному сайті міськради. Безоплатно, відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу» (Закон), ховають померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни. Відповідно до ст. ст. 16, 17 Закону, за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів це: одинокі громадяни; особи без певного місця проживання; громадяни, від поховання яких відмовилися рідні; знайдені невпізнані трупи; померлі, які проживали в будинках-інтернатах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, геріатричних пансіонатах, пансіонатах для ветеранів війни і праці, психоневрологічних інтернатах, дитячих будинках-інтернатах, територіальних центрах соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян та в стаціонарних закладах інших типів. У 2022 році на такі поховання відшкодування з місцевого бюджету склали 1 млн 290 тис 567 грн. За 9 місяців цього року відповідно 1 тис 507 грн 56 грн.

Меморіал розширюють

На Свіштовському кладовищі існує Меморіальний сектор для почесних поховань учасників бойових дій. Він діє з 2014 року. Зараз на цій ділянці ховають військовослужбовців, які загинули (померли), захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України при повномасштабному вторгненні російської федерації. Але біля могил загиблих військових родичі не можуть резервувати місця. Могили тут доглядають працівники КП «СКРП».

З 2022 року цей сектор почав стрімко збільшуватися. Тож, як нам стало відомо, для проведення робіт з розширення Меморіального сектору для почесних поховань учасників бойових дій укладено договір. Роботи проводяться згідно з планом їх виконання. Раніше секретар Кременчуцької міськради Юрій Гриценко зазначив, що другу чергу сектору роблять того ж формату, що існує. Там прокладають водогін, укладається плитка, проводять роботи із благоустрою.

Місто відшкодовує, але є гранична сума

За рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади можна поховати: військовослужбовців та постраждалих учасників Революції Гідності (про яких згадали вище), членів сімей померлих громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ та ІІІ категорій. Із бюджету нашої громади у 2023 році на ці потреби виділено 2 млн 413 тис 509 грн. Із початку року вже витрачено–1 млн 878 тис 659 грн. Сума на одне поховання фіксована: відшкодування вартості витрат на одну особу, відповідно до Міської комплексної програми «Ветерани Кременчука» на 2021-2023 роки, не повинно перевищувати 20 тис 400 грн. Зокрема, на оплату ритуальних послуг, придбання ритуальної атрибутики–до 16 тис 500 грн, на проведення поминального обіду–до 3 тис 900 грн. Це стосується військовослужбовців, що загинули чи померли під час війни.

Гранична сума відшкодування виконавцю ритуальних послуг з поховання померлого громадянина, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Кременчуцької міської територіальної громади «Турбота» («Турбота») на 2021-2023 роки становить 10 тис грн.

Коштом бюджету Кременчуцької міської територіальної громади не передбачено встановлення надгробків. У 2023 році з бюджету не виділялися кошти на ці потреби. Але є винятки.

Варто нагадати, що коли встановлювали пам’ятник на могилі Почесного громадянина міста Кременчука, Олімпійського чемпіона Володимира Кисельова, який помер у січні 2021 року, вносили зміни до Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Кременчуцької міської тергромади «Турбота» на 2021–2023 роки. Тоді членам його родини передбачили надання одноразової матеріальної допомоги для виготовлення та встановлення пам'ятника. Загальна сума–340 тис грн.

Допомога на поховання: для пенсіонерів, військових та інших категорій

Українське законодавство передбачає виплати на поховання окремих категорій громадян.

Кому допоможе держава і на яку суму

Закон України передбачає грошову компенсацію у разі смерті застрахованої особи або членів сім’ї, які перебували на її утриманні.

А саме: дружини (чоловіка), дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку. При умові, що вони були особами з інвалідністю до 18 років. Також здобувачів професійно-технічної та вищої освіти за денною формою навчання, із числа осіб, про які згадано вище, і були до 23 років, батька. Передбачена компенсація від держави у разі смерті матері, батька, діда, баби за прямою лінією спорідненості.

Слід зазначити, що члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування, до цих категорій не відносяться.

Відповідно до постанови Пенсійного фонду України «Про встановлення розміру допомоги на поховання» від 26 грудня 2022 року, розмір допомоги на поховання становить 4 тис 100 грн. Якщо померлий є пенсіонером з числа військовослужбовців, то це тримісячна пенсія, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Допомогу не виплачують, якщо поховання пенсіонера здійснили коштом держави. Сім’я кожного військового, який загинув, захищаючи Батьківщину під час повномасштабної війни, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу у розмірі 15 млн грн. Також рідним загиблого можуть компенсувати виплати, що необхідні на проведення похорону (читайте вище).

Для отримання допомоги необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України. Документи, які необхідно надати: заява про виплату допомоги на поховання; документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків; паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу; свідоцтво про смерть. Окрім цього, треба мати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть або довідку про смерть. У разі реєстрації смерті за межами України, подається свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави.

Корисна інформація:

Стіл замовлень КП «СКРП» тел.: (067) 572-53-45 (з 8.00 до 16.00)

Дільниця з перевезення тіл померлих (096) 636-29-19 (цілодобово).

Нагадаємо, Гриценко розповів про розширення сектору поховань загиблих захисників на Свіштовському кладовищі.

Олімпійському чемпіону, Почесному громадянину Кременчука Володимиру Кисельову почали робити пам’ятник.

Що планують змінити на кладовищах Кременчука у 2023 році.

 

Світлана Павленко з використанням матеріалів з відкритих джерел


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися