
Думка містян.
Сьогодні журналісти Кременчуцької газети поцікавились у містян, чи потрібно переводити стрілки годинника і переходити на літній час?
Ось які були відповіді респондентів
- Та хто, може звик, а нам - паралельно.
- Я на пенсії - не роблю. Як мені, так не треба. Не потрібно.
- То я навіть не знаю.
- Все одно.
- Мені здається, що треба переводити, тому що, краще раніше встати.
- Краще переводити. Я звикла, що переводять.
- Я думаю ні.
Якщо нічого не зміниться найближчими днями, то у 2025 році в Україні перехід на літній час відбудеться в ніч із суботи, 29 березня, на неділю, 30 березня. О 3:00 ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину вперед, тобто на 4:00. Це традиційний перехід, який здійснюється в останню неділю березня.
Більшість електронних пристроїв оновлять час автоматично, а механічні годинники доведеться коригувати вручну.
Відмічають, що мета такої зміни часу – економія електроенергії завдяки подовженню світлового дня. Водночас медики та експерти попереджають, що сезонне переведення годинників може негативно впливати на біоритми людей, викликаючи втому, стрес і порушення сну.
Переведення годинників відбудеться попри прийнятий торік закон, який скасовує переведення на літній час, залишаючи постійний зимовий час.
Так, у липні 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №4201, який передбачає скасування переведення годинників на літній і зимовий час, залишаючи постійний зимовий час. Однак цей законопроєкт досі не підписаний президентом, тому він не набув чинності. Якщо до кінця березня 2025 року закон не буде підписано, перехід на літній час відбудеться за звичною схемою.
Олена Ліпошко
Відео Ігоря Борисевича
У матеріалі використана інформація з відкритих джерел