Чоловік свою вину визнав та примирився з потерпілою.
Днями Решетилівський районний суд виніс вирок за жорстоке поводження з тваринами. З Єдиного державного реєстру судових рішень стали відомі деталі злочину. Вбивство собак сталося цієї зими. Обвинувачений поставив на власному подвір’ї клітки-капкани. У грудні 2023 року у клітку потрапив рудий собака, якого обвинувачений побив. Від отриманих травм тварина померла. Наступного місяця вже інший пес потрапив у клітку. Тварину також чекали побої і смерть.
Суд кваліфікував такі дії чоловіка як порушення частин 1 та частин 3 статті 299 Кримінального кодексу України (жорстке поводження з твариною, що призвело до загибелі тварини, вчинене повторно).
Обвинувачений свою вину визнав. Пояснив, що собаки шкодили свійській птиці, яку він вирощує задля забезпечення своїх життєвих потреб. Є пенсіонером та отримує незначну за розміром пенсію. Вказав, що клітки-капкани ставив на лисиць. Собак бив після того, як вони потрапили у клітки та кидалися на нього. Щиро засудив протиправність своєї поведінки, розкаявся. Чоловік запевнив суд, що надалі подібне не повториться, клітки-капкани прибрав зі свого домогосподарства. З потерпілою порозумівся, попросив вибачення. У жінки до нього претензії відсутні.
Потерпіла зазначила, що претензій до обвинуваченого не має, вони примирилися, він засудив свої дії.
Суд затвердив угоду про визнання винуватості, яка була укладена 23 липня 2024 року між прокурором та підозрюваним за письмової згоди потерпілої. Чоловіка визнали винним та призначили покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.
На підставі статті 75 Кримінального кодексу України чоловіка звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 3 роки. Обвинувачений має:
- періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання;
- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Також чоловік має заплатити на користь держави процесуальні витрати, пов’язані із залученням експертів, у розмірі 18 932 гривень.
За матеріалами Полтавська думка