Оповіщення військовозобов’язаних на блокпостах області мають невідкладно посилити. Про пошук ухилянтів та вручення повісток йдеться в рішенні Ради оборони Полтавщини, яке ввели в дію 24 жовтня.
Виявлення ухилянтів та мобілізація на Полтавщині
Окрім посилення роботи з вручення повісток, в області активізують виявлення на блокпостах військовозобов’язаних, які ухиляються від служби.
Активізувати пошуки порушників правил військового обліку та вручення повісток доручили здійснювати зональному відділу військової служби правопорядку, обласному терцентру комплектування та соціальної підтримки, нацгвардії, поліції та Службі безпеки України.
Розшук ухилянтів на Полтавщині продовжиться з мобілізацією. Районним та обʼєднаному міському ТЦК наказали спільно з владою продовжити оповіщення, збору та постачання мобілізаційних ресурсів. Також лишається актуальним соціальний та правовий захист військовослужбовців та їхніх родин.
Нагадаємо, що на порушників правил військового обліку на Полтавщині склали понад 2 тис. протоколів. Їх можуть притягнути до адміністративної відповідальності.
З 19 травня до 1 вересня склали 2 тис. 190 протоколів за порушення статтею про порушення військовозобов’язаними чи призовниками законодавства про військовий обов’язок і військову службу. Порушники сплатили майже 2,5 млн грн штрафів до державного бюджету.
ЗМІСТ також писав, що на Полтавщині встановили чоловіків, яких могли незаконно визнати непридатними до військової служби. Триває перевірка можливих ухилянтів й підстав надання інвалідності ВЛК у Кременчуці щодо чоловіка, який міг заплатити хабар.
Поліція продовжує розслідування можливої схеми зняття військовозобовʼязаних з обліку за гроші. Ймовірно, за гроші охочих визнавали непридатними до служби й надавали інвалідність. Правоохоронці встановили перелік чоловіків (ймовірних ухилянтів), яких визнали непридатними до військової служби в установах Полтавщини.
Як перевіряють чи незаконним було виключення з військового обліку
Під час розслідування слідчі створили перелік з імен людей, які могли заплатити за фейкову інвалідність. Поліція має сумніви щодо законності рішень про визначення групи інвалідності для виключення чоловіків з військового обліку.
Як приклад, наразі перевіряють дані щодо одного з військовозобовʼязаних. Слідчі звернулися до суду, аби отримати дозвіл на вилучення його особової справи. Під час розслідування хочуть дослідити:
- картки обстеження та медичного огляду;
- медичну документацію;
- довідки ВЛК;
- викопіювання із журналу реєстрації, книг протоколів засідань ВЛК військовозобов`язаних, журналів направлення на ВЛК, журналів відвідування, журналів загального діловодства тощо.
Суд надав дозвіл на доступ до документів, щоб перевірити припущення про отримання незаконної інвалідності військовозобовʼязаним. Подібна перевірка може очікувати й на інших чоловіків.
ЗМІСТ писав, що у межах цього розслідування скасували 38 висновків ВЛК Полтавщини для ухилянтів про непридатність до служби. Також призначили судові експертизи щодо підписів посадовців військово-лікарської комісії.