
Фотофакт.
Митрополит Новокаховський та Генічеський УПЦ Філарєт (Звєрєв) днями взяв участь у засіданні Священного Синоду РПЦ під керівництвом Московського патріарха Кіріла (Ґундяєва).
Про це у Фейсбуці повідомив настоятель Свято Преображенського храму села Келеберда Mykola Handziuk
«Що на це скаже УПЦ та її Синод? Що УПЦ не МП???,-пише Mykola Handziuk і додає,- брати та сестри схаменіться, у нас війна 11 років, а ви ще й досі не навчилися розрізняти хто вовки в овечих шкурах для нашого народу?»
Митрополит Філарет, який є правлячим архиєреєм Новокаховської і Генічеської єпархії УПЦ МП, належить до тимчасових членів Священного Синоду, призначених для роботи в Синоді на період весна-літо 2025 року.
Зазначимо, в УПЦ МП твердять, що вони перестали бути частиною Московського Патріархату, митрополит Онуфрій не бере участі у роботі Священного Синоду РПЦ як його постійний член. У той же час архієреї УПЦ МП, які перебувають на окупованих територіях, беруть участь у заходах РПЦ.
Надаємо біографію Митрополита Новокаховського та Генічеського УПЦ Філарєта.
2000 — 2002 настоятель Свято-Пантелеймонівської церкви Полтави.
2000 — викладач духовного училища Полтавської єпархії м. Комсомольск (тепер Полтавська місіонерська духовна семінаріяу м. Горішні Плавні) по предметах: практикум церковнослов'янської мови, гомілетика, пастирське богослов'я, практичне керівництво для пастирів.
2002 — призначений настоятелем Хрестової церкви Полтавського єпархіального управління, прес-секретарем Полтавської єпархії.
2003 — обраний секретарем єпархіальної ради Полтавської єпархії.
29 березня 2007 — призначений головою Літургіко-богослужбової комісії при синоді російської церкви (з 28 червня 2011 — Синодальна літургічна комісія церкви).
30 березня 2007 — пострижений з іменем Філарет на честь Філарета (Дроздова) митрополита московського.
11 квітня 2007 — призначений по науковій роботі Полтавської місіонерської духовної семінарії м. Горішні Плавні.
1 грудня 2007 — секретар Полтавської єпархії.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 24 січня 2007 року (Журнал №16) включений до складу Комісії з канонізації святих при Священному Синоді.
Рішенням Священного Синоду УПЦ від 29 березня 2007 року (Журнал №27) призначений головою Літургічно-богослужбової комісії при Священному Синоді УПЦ.
30 березня 2007 року у храмі преподобного Нестора Літописця при Полтавській духовній семінарії був пострижений у малий ангельській образ (мантію) з ім’ям Філарет на честь святителя Філарета, митрополита Московського.
11 квітня 2007 року призначений проректором із наукової роботи Полтавської Місіонерської духовної семінарії.
29 травня 2007 року возведений у сан ігумена, а 3 травня 2008 року — у сан архімандрита.
1999 року закінчив Київську духовну семінарію, а у 2008 році — Ужгородську Українську Богословську Академію імені святих Кирила і Мефодія та захистив наукову роботу на звання магістра богослов’я.
2009 року — захистив докторську дисертацію.
Рішенням Священного Синоду УПЦ від 10 лютого 2011 року возведений у сан єпископа Новокаховського і Генічеського (Журнал №4).
Архієрейська хіротонія архімандрита Філарета у єпископа Новокаховського і Генічеського відбулася 12 лютого 2011 року у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.
28 липня 2017 року возведений у сан архієпископа.
17 серпня 2020 року з уваги до архіпастирських трудів на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври за Божественною літургією Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій возвів архієпископа в сан митрополита.
23 жовтня 2024 року рішенням Священного Синоду УПЦ звільнено з посади голови Літургічної комісії при Синоді Української Православної Церкви.
Марина Соловей