Кременчуцька газета
Четверг, 30 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Місто за 60 кілометрів від Кременчука поки матиме стару назву – рішення Комітету Верховної Ради

17 квітня 2024 09:45

Остаточне рішення — за Верховною Радою України.

На засіданні 10 квітня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ухвалив рішення не перейменовувати місто Олександрію. Цю пропозицію обстоює Олександрійська громада, натомість Український інститут національної пам'яті обстоює думку, що назва є імперською. Про це інформують у виданні «Світловодськ».

Із кінця 2023 року історики, краєзнавці, працівники міської ради та різних структур міського та обласного рівнів шукали підтвердження, чи справді Олександрія названа на честь Олександра І, як про це у своєму обґрунтуванні зазначив Український інститут національної пам'яті:

"1784 року Усиківку перейменували на Олександрівськ, згодом Олександрію на честь онука російської імператриці Катерини ІІ та майбутнього імператора Олександра І".

Жодних документальних підтверджень, що назва міста Олександрія пов’язана з російською імперією, Олександрійська громада не знайшла. Олександрійський міський голова Сергій Кузьменко мав можливість приєднатися до онлайн-трансляції засідання підкомітету Верховної Ради із питань деколонізації і донести депутатам думку громади, про що повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

У коментарі Суспільному спеціаліст відділу аналізу українського державотворення Українського інституту національної пам'яті Богдан Короленко зазначив, що позиція інституту залишається незмінною, але носить виключно рекомендаційний характер.

"Схоже, членам Комітету було недостатньо аргументів, наведених у фаховому висновку Інституту, чия позиція лишається незмінною: це імперська назва, яка підпадає під дію законодавства про засудження російської імперської політики та деколонізацію топонімії".

Остаточне рішення — за Верховною Радою України.

 

 

За матеріалами видання «Світловодськ»


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися