Пройшло 20 років, вчителі не змінились, викладають ті самі.
«Я прибираю з мого резюме імʼя художника, яке чомусь носить Кременчуцька художня школа. Я свідомо відмовляюсь підтримувати фейк, пропагувати співця московської культури»,- про це у Фейсбуці пише екскерівниця Кременчуцької художньої галереї Oksana Boiko
Далі вона зазначає, що вперше питання про недоречність і небезпеку виховання дітей на зразку творчості Олександра Литовченка вона підняла у 2017 році в статті, котра була опублікована в всеукраїнському журналі «Образ М».
«Вдруге 2023 я розмовляла з очільницею Управління культури панною Іриною Вологодською під час звільнення з посади директора КМХГ.
Втретє 2024 року до мене звернулася громада міста з проханням дати свою оцінку в рамках декомунізації і дерусифікації назв закладів і вулиць.
Я залишаюсь при глибокому розумінні, що це імʼя треба прибрати однозначно.
Хоч листи від адміністрації в захист професійних якостей художника постійно спростовують бажання громади до позитивних змін, хочу сказати одне: в творчості художника немає жодної картини ні про Кременчук, ні про Україну!
І крапка.
Він служив й оспівував життя і побут московських бояр, священників, князів.
І навіть якщо на його лобі намалювати тризуб, це не змінить сутності картин»,- пише Oksana Boiko
Вона також зазначає, що навчалась в художній школі 8 років. На заняттях з історії мистецтва вона не дізналась про творчість українських художників Шевченка, Башкірцеву, Левицького, Пімоненка, Ярошенка, Світлицького, Мурашка, Нарбута, братів Кричевських, Білокур, Приймаченко, про цілу плеяду бойчуківців, про Зарецького чи Горську…. І багатьох інших. Їх просто не було в програмі. Пройшло 20 років, вчителі не змінились, викладають ті самі.
«І колектив організував імпровізовану виставку в стінах школи, з картинами про московію. І діти роками їх роздивляться як зразок….
Ось це і є небезпека.
Що ж до перейменування.
Кременчук має кілька видатних особистостей, чиє імʼя буде гордістю для спільноти:
Серафим Ковальов - педагог, засновник художньої школи,
Володимир Дружко - аквареліст, педагог який має сотні картин з видами міста, викладав в КХШ,
Анатолій Дяченко - член Національної Спілки художників України, педагог, живописець і графік. Всі митці достойні і шановані, всі мають багаторічний звʼязок з художньою школою і щиро любили Україну.
Це видно в їх праці!
Прошу звернути увагу на цей публічний лист батьків учнів школи, громаду міста і
шановне панство
Ірина Вологодська»,- написала мистецтвознавець, доктор філософії, мисткиня Оксана Бойко
Клим Соколов