
40 хвилин неперевершеної насолоди.
Учора у Кременчук був незвичайний вечір. Це вечір справжнього танцю, захоплення талантом і народним мистецтвом.
24 березня кременчужани та гості міста зібрались у Міському палаці культури, аби побачити легендарне шоу "Virsky. До 120-річчя Павла Вірського".
У залі було чимало митців, працівників культурної сфери нашого міста. У залі практично не було вільного місця.
Адже Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені Павла Вірського - провідний танцювальний колектив нашої країни – представив концертну програму до 120-річчя Павла Вірського. Історія ансамблю розпочалась у 1937 році, коли двоє відомих майстрів балету – Павло Вірський та Микола Болотов об’єднали зусилля та першими в Україні створили ансамбль народного танцю. Разом вони зробили кілька постановок в Одеській опері, а потім у Києві. Компанією, яка в 1951 році називалася Українською державною танцювальною компанією імені Вірського, керував з 1980 року Мирослав Вантух.
За десятиліття існування ансамбль свою славу він здобув не тільки на вітчизняних танцювальних майданчиках, але й на найкращих світових сценах.
Кременчужани побачили різнопланові постановки: від ліричних, коли сльози на очі накочуються, до патріотичних.
І хоч танцями демонстрували сторінки історії українського народу, здавалось артисти показували події сучасності.
А коли чоловічий склад колективу вийшов на танець із списами, то зал завмер в очікуванні. Адже це неймовірний номер, який не залишає нікого байдужим. Від звуку стукоту – буквально мурашки по шкірі.
Але, на жаль, цим номером кременчуцький концерт завершився. Адже було оголошено повітряну тривогу. І глядачам повідомили, що якщо через 45 хвилин вона не припиниться, то концерт буде припинено. Так це і сталось. Кременчук ще довго був у тривожному полоні, коли над містом літали ворожі безпілотники.
Проте, мало хто шкодував, що потрапив на концерт і не побачив його завершення.
У кожного було 40 хвилин, аби насолодитися неперевершеною майстерністю, енергією та харизмою.
Насамкінець нагадаємо, що ансамбль виступав у 90 країнах світу, демонструючи українське мистецтво на найпрестижніших сценах. Минулого року колектив успішно гастролював у Японії, давши 44 концерти за два місяці! Вони привезли дрони, які артисти купили за свої гроші, а також перерахували ЗСУ чотири мільйони гривень після виступів у Європі та ще 443 тисячі, зароблені на концертах в Україні.
Олена Ліпошко
Фото авторки